Wersje językowe

509 941 608                        info@beautyever.pl                         

Opcje przeglądania
Cena:
  • od
    do

Kosmetyki na przebarwienia skóry

Każdy z nas ma na skórze jakieś przebarwienia. Czasami są to urocze piegi, zazwyczaj jednak to nielubiane i postarzające nas brązowe plamki.

Głównym winowajcą ich powstawania jest promieniowanie UV. Na skórze,  wystawionej na promienie słoneczne bez wystarczającej ochrony, po pewnym czasie pojawiają się szpecące przebarwienia. Plamki pojawiają się najczęściej na czole, policzkach, nosie, dłoniach czy dekolcie. Jest to zjawisko dotykające 30% kobiet po trzydziestym roku życia, ale już 90% po pięćdziesiątym.

Najczęstszymi przyczyny powstawania przebarwień są promienie słoneczne i wszelkiego rodzaju kuracje o podłożu hormonalnym, jak też choroby wątroby, tarczycy czy substancje fotoalergizujące .

Rodzaje przebarwień da się podzielić na uwarunkowane genetycznie jak piegi, zmianami w gospodarce hormonalnej jak melasma, występująca najczęściej u kobiet po 30-tym roku życia oraz  wieloletnie oddziaływanie promieni UV jak tzw. plamy starcze.

Rozróżniamy także przebarwienia pozapalne, występujące w miejscach uszkodzeń skóry czy polekowe, występujące jako skutek stosowania określonych leków.

Najbardziej skuteczna w celu uniknięcia przebarwień, jest profilaktyka. Podstawą  jest skuteczna ochrona przeciwsłoneczna.

Jeżeli jednak przebarwienia już wystąpią, konieczne jest leczenie za pomocą kosmetyków zawierających składniki wybielające, jak najbardziej skuteczny hydrochinon czy też retinoidy, kwas azelainowy, kwas kojowy, glikolowy czy inne składniki.

Płytkie przebarwienia likwiduje np. ultradźwiękowy peeling kawitacyjny.

Leczenie przy dużych zmianach barwnikowych to z wyboru peelingi kwasowe czy zabiegi laserowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl