Producent
Cena:
-
od
do
Glinki kosmetyczne to naturalne minerały, które znajdują szerokie zastosowanie w kosmetyce.
Naturalne glinki kosmetyczne mogą być stosowane do każdej cery. Wykonuje się z nich kąpiele pielęgnacyjne oraz maseczki. Glinka należy do tak zwanych uwodnionych glinokrzemianów, czyli inaczej mówiąc minerałów ilastych. Glinki kosmetyczne zawierają wszystkie potrzebne makro- i mikroelementy w łatwo przyswajalnej formie. Znajdziemy tutaj między innymi krzem, wapń, magnez, potas, żelazo, fosfor, cynk, miedź oraz selen. Kluczem do zmaksymalizowania efektu działania glinki jest zaś jej właściwy dobór.
Rodzaje glinek kosmetycznych
Podczas zakupu glinki należy przede wszystkim zwrócić uwagę na zawartość substancji aktywnej. W tych najlepszych powinna ona być na poziomie nawet dziewięćdziesięciu pięciu procent. Glinka powinna też posiadać jak najmniej substancji dodatkowych takich jak emulgatory, antyzbrylacze czy substancje zapachowe. Im jest ich więcej, tym bardziej zaburzona zostaje naturalna aktywność glinki kosmetycznej. Produkty te sprzedawane są także w różnych wersjach. Popularna jest zwłaszcza zielona glinka. Doskonale sprawdza się do pielęgnacji skóry tłustej, mieszanej i trądzikowej, z egzemą lub łuszczycą. Ma właściwości dezynfekujące i gojące, a także odtłuszczające, oczyszczające i regenerujące. Z kolei czerwona glinka działa nieco łagodniej, choć jest stosowana do podobnego rodzaju cery. Zapobiega także rozszerzaniu się naczynek krwionośnych, dzięki czemu skóra dłużej jest świeża i gładka. W sprzedaży znajdziemy też żółtą glinkę do cery dojrzałej, białą glinkę, która przeznaczona została do cery suchej, delikatnej, wrażliwej lub zmęczonej lub glinkę podobnie działającą, glinkę różową do skóry delikatnej, naczynkowej, wrażliwej i alergicznej.
Właściwości glinek kosmetycznych
Same glinki kosmetyczne mają bardzo silne właściwości bakteriobójcze, mineralizujące oraz wspomagające gojenie się ran. Dodatkowo aktywnie wspierają usuwanie nadmiaru sebum i wspierają wszelkie procesy metaboliczne, które zachodzą w skórze. Ich skuteczność wywoływana jest ujemnych ładunkiem, który przyciąga mające dodatni ładunek substancje toksyczne. Pozwala im to nie tylko oczyścić skórę, ale też przywrócić jej właściwe pH. Same właściwości glinek zostały odkryte stosunkowo niedawno, bo dopiero w XIX wieku. Współcześnie stosuje się je jako dodatek do pudrów do kąpieli, mleczek, toników czy szamponów, a także sprzedaje w formie czystej.