Wersje językowe

509 941 608                        info@beautyever.pl                         

DERMA ROLLER DTS manualny 0,25 mm

Dostępność:: na wyczerpaniu
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena:: 119,00 zł 119.00
ilość szt.
Zyskujesz 55 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena:: 3.48
Producent: Genosys
Kod produktu: 3380-506C4

Opis

Rolka DTS - najcieńsze igły na rynku, nigdy nie wypadają, nie kaleczą skóry

 

System terapii igłowej (DTS – Diskneedle Therapy System) to zabiegi wykonywane za pomocą nowej generacji przyrządów  do mikronakłuwania.

Idea tego  najbardziej innowacyjnego  i zaawansowanego systemu na rynku kosmetycznym i medycznym opiera się na wywołaniu bardzo licznych, mikroskopijnej wielkości  uszkodzeń skóry, co stymuluje naturalne procesy naprawcze tkanek, prowadzące do odmłodzenia skóry, usunięcia blizn, przebarwień i innych defektów skóry.

Rolka DTS jest najnowszym i najbardziej zaawansowanym rodzajem rolki na rynku, produkowanym przez koreańską firmę DTS MG, producenta jedynych, oryginalnych dermarollerów marki DTS i linii Genosys, obejmującej także kosmetyki profesjonalne.

Producent zmniejszył liczbę igiełek w derma-rollerach profesjonalnych.

Marka DTS przeznaczona jest przede wszystkim do użytku profesjonalnego i to lekarze medycyny estetycznej na podstawie swoich doświadczeń zdecydowali, że działanie jest bardziej efektywne, jeżeli liczba igieł będzie zmniejszona do 450 w wersji medycznej.

Do użytku domowego pozostaje nadal 540 igiełek.

Derma roller DTS ma 2-2,5 raza igieł więcej niż inne rolki  (zazwyczaj mają po 192 igły), dzięki czemu proces nakłuwania jest bardziej efektywny, umożliwia zastosowanie cieńszych niż konkurencja igieł, które są mniej bolesne, a sam roller działa szybciej.

Rolka z jej cieniutkimi igłami 0,2 mm przebija warstwę rogową naskórka tworząc bardzo gęstą sieć mikrokanalików (500 000 kanalików w ciągu 5 – 10 minut).

Efekt ten stymuluje powstawanie naturalnego kolagenu bardzo dobrej jakości (ciasno utkane, równolegle ułożone włókna) i wspiera przenikanie składników odżywczych, nakładanych na skórę.

Przenikanie wzrasta kilkusetkrotnie (400 – 1000 razy).

Większa liczba igieł (2,5 razy więcej niż inne rolki) powoduje, że wchłanianie składników aktywnych jest istotnie większe, bo odbywa się  poprzez większą liczbę mikrokanalików.      

Mikroskopijne , uformowane jak diament  igły (25 % cieńsze niż u konkurencji) , powodują, że zabieg jest bezbolesny (szczególnie w przypadku rolek wibracyjnych), a czas gojenia następuje błyskawicznie. 

Rolki mają certyfikaty CE i amerykańskiej FDA a wzór rolki został opatentowany. Rolki bez skrótu DTS i certyfikatu na patent są chińskimi podróbkami.

Jeżeli przed podjęciem decyzji o zakupie pojawią się jeszcze pytania czy wątpliwości, prosimy o kontakt ze sklepem. 

 

Trochę teorii:

Skuteczność przenikania składników aktywnych zawartych w kremach przez warstwę rogową naskórka wynosi przeciętnie 0,3 % w trakcie każdej aplikacji.

Powodem tego jest bariera, jaką stwarza warstwa rogowa naskórka, która chroni naszą skórę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych ale też stanowi największą przeszkodę w przenikaniu substancji aktywnych.

Aby temu zaradzić, został opracowany specjalny przyrząd - rolka DTS – wałeczek z rozmieszczonymi na nim igiełkami, który nieprawdopodobnie zwiększa stopień przenikania substancji czynnych przez warstwę rogową i naskórek, aż do skóry właściwej. Jest to bardzo nowatorskie, kosmetyczno-medyczne wykorzystanie metody sprawdzonej i znanej od tysiącleci – tatuażu.

 

Rolka DTS (roller) w trakcie przesuwania go po skórze, tworzy w naskórku i skórze mikrokanaliki, które pomimo, iż niewidoczne, powodują lokalne uszkodzenia i mikrokrwawienie, co wywołuje rozległą reakcję zapalną w skórze właściwej.

Rezultatem jest uwalnianie przez skórę czynników wzrostu i pobudzenie aktywności fibroblastów, które znacznie zwiększają produkcję kolagenu i elastyny. 

Metoda mikronakłuwania powoduje minimalne uszkodzenia naskórka bez usunięcia jego zdrowej warstwy, co następuje w innych zabiegach. Ponieważ naskórek pozostaje w nienaruszonym stanie, gojenie następuje błyskawicznie.

Zabieg stymuluje procesy naprawcze w skórze bez wywoływania permanentnego stanu uszkodzenia. Pozytywne rezultaty zauważalne są już w kilka dni po rozpoczęciu stosowania rolki, natomiast trwałych efektów możemy oczekiwać po kilku miesiącach, co związane jest z okresem formowania się nowego kolagenu (utworzenie nowych włókien kolagenu trwa od kilku miesięcy do roku i daje trwałe efekty, poprawiające się z każdym miesiącem kontynuowania kuracji).

Mikroigiełki nakłuwają warstwę naskórka i skóry. Nakłuwanie powoduje wytwarzanie mikrokanalików w naskórku i skórze właściwej. To powoduje powstanie wolnych przestrzeni w skórze, które umożliwiaja łatwe przenikanie składnikom aktywnym, zwiększając w sposób nieporównywalny do normalnej aplikacji skuteczność i efektywność kosmetyków.

Kanaliki otwarte są kilka minut i zamykają się najpóźniej w ciągu godziny.

Naskórek, jako najbardziej zewnętrzna warstwa skóry jest najcieńszy pod oczami – 0,05 mm, przeciętnie wynosi około 0,1 mm. Rolka o długości igieł 0,25 mm jest wystarczająco długa, aby otworzyć kanaliki, które szybko i sprawnie przetransportują substancje aktywne w głąb skóry.

Zabiegi z użyciem rolki DTS odmładzają  skórę stymulując naturalną indukcje kolagenu, podobnie jak dzieje się to podczas zabiegów laserem lub peelingów, z tą różnicą, że przy mikronakłuwaniu  nie ma praktycznie żadnych skutków ubocznych.

Wytworzenie mikrokanalików w skórze wywołuje odpowiedź organizmu w postaci szeregu reakcji mających na celu naprawę  uszkodzeń. Taka reakcja organizmu następuje nawet wówczas, gdy uszkodzenia te są mikroskopijne. Nawet jedno pojedyncze ukłucie powoduje niewidoczną reakcję.

 

Powyższa informacja  jest konieczna, aby zrozumieć, że  lokalne uszkodzenia i pęknięcia naczyń włosowatych, powodują , że automatycznie są uwalniane trombocyty i rozpoczyna się normalny proces zapalny, nawet jeżeli uszkodzenie jest minimalne.

Kompletnie inny obraz mamy wówczas, gdy tysiące lub dziesiątki tysięcy małych dziurek, umieszczonych blisko siebie dają efekt skali.

Wywołuje to reakcje pourazową uwalniającą czynniki wzrostu i naciek fibroblastów. Ta reakcja jest automatyczna i wywołuje kaskadową reakcje zapalną, która dociera do fibroblastów, otrzymujących „instrukcję”  produkowania większych ilości kolagenu i elastyny. Nowy kolagen jest odkładany w górnej części skóry właściwej tuż przy warstwie podstawnej naskórka.

 

Proces gojenia rozpoczęty nakłuwaniem przebiega w trzech fazach:

 • Etap I:   stan zapalny, rozpoczynający się natychmiast po uszkodzeniu (nakłuwaniu)
 • Etap II:  namnażanie komórek (formowanie tkanki), które rozpoczyna się po około 5 dniach i trwa około 8 tygodni
 • Etap III: kształtowanie nowej tkanki, które trwa od 8 tygodni do 1 roku.

Przeprowadzono badanie, w którym w miejsca po nakłuciach wprowadzono kolorowy tusz i śledzono drogi, jakimi będzie się przemieszczał w głąb skóry.

Okazało się, że tusz bardzo łatwo docierał do górnych warstw skóry właściwej – co z jednej strony potwierdza skuteczność działania metody z drugiej ostrożność w stosowaniu substancji nakładanych na skórę bezpośrednio po nakłuwaniu.

 

Po przeprowadzeniu zabiegu nakłuwania w skórze przebiegają skomplikowane reakcje i procesy biochemiczne:

Czynnik wzrostu aktywuje fibroblasty - pobudza to nie tylko namnażanie fibroblastów ale też namnażanie komórek naskórka i stymuluje produkcję nowych naczyń krwionośnych. Witamina A jest istotnym regulatorem podziału fibroblastów i keranocytów, tak więc na tym etapie wymagane są odpowiednio wysokie jej dawki. W skórze przed rozpoczęciem nakłuwania powinna być zmagazynowana najwyższa możliwa normalna dawka witaminy A.

Płytki krwi uwalniają czynniki wzrostu  - zjawisko chemotaksji powoduje ruchy fibroblastów i ich namnażanie, co oznacza większą produkcję  kolagenu i elastyny. Kluczowe na tym etapie jest zapotrzebowanie na witaminę C, ponieważ bez jej odpowiedniej podaży w tkankach, prolina i lizyna nie mogą być wykorzystane do produkcji kolagenu i powstałe włókna będą wadliwie ułożone.

Przemiana czynnika wzrostu alfa (TGF-alfa) – ułatwia proces odnawiania się  nabłonka, co w przypadku mikronakłuwania jest procesem niezbyt istotnym.

Przemiana czynnika wzrostu beta  (TGF-beta) – jest to  silny czynnik chemotaksyczny dla fibroblastów, które pod jego wpływem przemieszczają się do miejsca uszkodzenia w ciągu 48 godzin od jego wystąpienia i rozpoczyna się produkcje prokolagenu typu I i III, elastyny, glikoaminoglikanów i proteoglikanów. Kolagen typu III jest dominującą formą kolagenu we wstępnej fazie gojenia. Należy ponownie podkreślić, że skuteczność procesów na tym etapie jest uwarunkowana odpowiednio wysoką dawką witaminy C. W tym samym czasie, TGF-beta dezaktywują proteazy, które degradują matrycę międzykomórkową.

Tkanka łączna aktywuje peptyd III -  peptyd ten także wspiera produkcję matrycy międzykomórkowej. Fibroblasty przemieszczają się w ten rejon, a wzrost ich aktywności prowadzi do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Witamina A i C znowu są ważnymi pośrednikami w tej fazie.

Neutrofile aktywują peptyd -2 - chemotaksja wpływa na neutrofile tak, że migrują one do uszkodzonego obszaru. Neurofile są istotnym ogniwem w niszczeniu bakterii i pomagają w oczyszczaniu tkanki. Jednak w technice  nakłuwania,  ich główne zadanie polega na uwalnianiu cytokin, które wzmacniają efekt cytokin płytkowego czynnika wzrostu (PDGF) i czynnika wzrostu tkanki łącznej (CTGF), wpływających na zwiększoną syntezę kolagenu i neoangiogenezę.

 

Działanie:

 • Zwiększa napięcie skóry twarzy, szyi i innych okolic ciała jak brzuch, pośladki, uda, ramiona – wizualnie zauważalna poprawa stanu skóry w kilka dni po pierwszym zabiegu
 • Usuwa drobne linie i redukuje głębokie zmarszczki i bruzdy na twarzy i szyi
 • Normalizuje koloryt - naczynka są mniej widoczne
 • Nie są znane żadne efekty uboczne zabiegów, nie trzeba unikać słońca, krótki czas gojenia
 • Powoduje zmniejszenie wypadania włosów i pobudzenie wzrostu włosów w przypadku Alopecii
 • Brak ciągłego podrażnienia skóry
 • Brak objawów infekcji, obrzęków, zasinień, przebarwień czy innych komplikacji
 • Ekstremalnie wysoka absorpcja składników kosmetycznych
 • Można używać do każdego typu cery
 • Następuje pogrubienie skóry bez jej uszkodzenia czy łuszczenia
 • Niskie koszty stosowania w stosunku do innych technik odmładzania
 • Można stosować samodzielnie w domu

 

Wskazania:

 • Skóra starzejąca się, wiotka, mało elastyczna  
 • Skóra wymagająca liftingu, poprawy owalu twarzy
 • Zmiany potrądzikowe (ubytki, dziurki, blizny)
 • Zmarszczki („kurze łapki, zmarszczki wokół ust)
 • Wypadanie włosów (Alopecja)
 • Rozstępy
 • Blizny (pooperacyjne, atroficzne)

 

Stosowanie:

Surowce, które polecamy do stosowania z rolką ze względu na ich istotną rolę w pobudzaniu produkcji kolagenu i elastyny, walory rewitalizujące i odżywiające skórę.

 

Jaką długość rolki wybrać ? 

Długość igieł  

Przeznaczenie 

Działanie 

Przeznaczenie 

0,25mm

Osobiste

Zwiększenie wchłaniania

Maksymalizacja działania kosmetyków - kremów przeciwzmarszczkowych, serów pod oczy, kosmetyków wybielających i in.

0,5 mm

Profesjonalne

 Zwiększenie wchłaniania,odbudowa kolagenu

Przebarwienia, płytkie zmarszczki, wypadanie włosów

1,0mm

Medyczne

Zwiększenie wchłaniania, naturalna odbudowa kolagenu

Zmarszczki i blizny potrądzikowe, bliznowce, ujędrnianie twarzy i ciała, blizny po parzeniach, rozstępy, poprawa kolorytu i struktury twarzy, rozszerzone pory, celullit

1,5mm

Medyczne

Zwiększenie wchłaniania, naturalna odbudowa kolagenu

Zmarszczki i blizny potrądzikowe, bliznowce, ujędrnianie twarzy i ciała, blizny po parzeniach, rozstępy, poprawa kolorytu i struktury twarzy, rozszerzone pory, celullit

 

Zalecana częstotliwość przeprowadzania zabiegów:

 • 0,25 mm – zabieg na tej samej powierzchni można powtarzać co dwa dni
 • 0,50 mm – rolka powinna być używana nie częściej niż raz w tygodniu
 • 1,00 mm – zabiegi należy powtarzać nie częściej niż co trzy tygodnie
 • rolki dłuższe niż 1,00 mm powinny być używane jeszcze rzadziej, co 6-8 tygodni. 

 

 Specyfikacja produktu:

 • Ergonomiczna konstrukcja
 • Korpus : średnica 20 mm, szerokość 18,2 mm
 • Kąt nachylenia igły: 6 stopni
 • Wersja standardowa: 540 igieł
 • Wersja wąska , pod oczy: (1/3 grubości) 180 igieł
 • Kształt igieł:  diamentowy
 • Igły są wykonane w zaawansowanej technologii ze stali nierdzewnej wysokiej jakości, wytrzymałej na rozciaganie
 • Obudowa: poliwęglan

 

Do dezynfekcji rolki i przedmiotów w trakcie wykonywania zabiegu polecamy profesjonalny płyn do dezynfekcji.

 

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki::

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl