Wersje językowe

509 941 608                        info@beautyever.pl                         

Wszystko o derma rollerze

Na czym polega zabieg mikronakłuwania?

Roller DTS z jej 540 cieniutkimi igłami (0,20 mm) przebija warstwę rogową naskórka tworząc bardzo gęstą sieć mikrokanalików  - 500 000 w ciągu 5 – 10 minut.

Wywołany w ten sposób stan zapalny stymuluje uwalnianie przez skórę czynników wzrostu i pobudzenie aktywności fibroblastów, które znacznie zwiększają produkcję kolagenu bardzo dobrej jakości - ciasno utkane, równolegle ułożone włókna.

Powstałe mikrokanaliki wspierają absorbcję składników odżywczych nakładanych na skórę. Przenikanie wzrasta 400-1000 razy. 

Kanaliki otwarte są kilka minut i zamykają się najpóźniej w ciągu godziny.

Naskórek, jako najbardziej zewnętrzna warstwa skóry jest najcieńszy pod oczami - 0,05 mm, przeciętnie wynosi około0,1 mm. Rolka o długości igieł0,25 mmjest wystarczająco długa, aby otworzyć kanaliki , które szybko i sprawnie przetransportują substancje aktywne w głąb skóry.

W badaniu, w którym w miejsca po nakłuciach wprowadzono kolorowy tusz i śledzono drogi, jakimi będzie się przemieszczał w głąb skóry, stwierdzono, że tusz bardzo łatwo docierał do górnych warstw skóry właściwej. Doświadczenie to z jednej strony potwierdza zwiększenie absorbcji zaaplikowanych substancji, a z drugiej podkreśla jak ważna jest ostrożność w stosowaniu substancji nakładanych na skórę bezpośrednio po nakłuwaniu.

 

Dlaczego mikronakłuwanie DTS Rollerem jest tak nowatorską i skuteczną metodą odmładzania na rynku? Co odróżnia ją od innych technik? 

Zabieg mikronakłuwania rolką DTS jest najbardziej zaawansowanym systemem na rynku kosmetycznym i medycznym.

Rolka DTS ma 540 igieł (prawie 3 razy więcej igiełek niż inne rolki - inne rolki mają najczęściej 192 igły), co oznacza zdecydowanie większą efektywność działania.

Większa liczba mikronakłuć gwarantuje, że kaskada procesu zapalnego jest bardziej gwałtowna, co intensyfikuje proces regeneracji a absorpcja składników aktywnych jest większa  poprzez zwiększenie liczby mikrokanalików.

Większa liczba igiełek wymusiła też zmianę ich grubości – są cieńsze o 25 %  niż w innych rolkach, co powoduje większy komfort użytkowania i szybszy czas gojenia. Stosowanie rolek 0,25 i0,5 mmjest całkowicie bezbolesne, a dłuższe igły powodują istotnie mniejszy dyskomfort stosowania  w porównaniu z innymi rolkami.

 

Stosowanie metody mikronakłuwania nie powoduje praktycznie żadnych skutków ubocznych - nie trzeba brać urlopu, unikać słońca, czas gojenia jest krótki, brak ciągłego podrażnienia skóry, brak objawów infekcji, obrzęków, zasinień, przebarwień czy innych komplikacji, ekstremalnie wysoka absorpcja składników kosmetycznych - można używać do każdego typu cery, następuje pogrubienie skóry bez jej uszkodzenia czy łuszczenia.


Liczne badania kliniczne dowodzą, że mikronakłuwanie jest bardziej efektywne niż inne zabiegi, włączając w to laser, peelingi chemiczne i dermabrazję.

Już w kilka dni po zabiegu poprawa stanu skóry jest wizualnie zauważalna. Niskie koszty stosowania (niepotrzebne żadne duże inwestycje, jednorazowy, niewielki wydatek na wiele miesięcy) .

Co dokładnie dzieje się z moja skórą po zastosowaniu rolki?

Wytworzenie mikrokanalików w skórze wywołuje odpowiedź organizmu w postaci szeregu reakcji mających na celu naprawę  uszkodzeń. Taka reakcja organizmu następuje nawet wówczas, gdy uszkodzenia te są mikroskopijne. Nawet jedno pojedyncze ukłucie powoduje niewidoczną reakcję.

Powyższa informacja  jest konieczna, aby zrozumieć, że  lokalne uszkodzenia i pęknięcia naczyń włosowatych powodują, że automatycznie są uwalniane trombocyty i rozpoczyna się normalny proces zapalny, nawet jeżeli uszkodzenie jest minimalne.

Kompletnie inny obraz mamy wówczas, gdy tysiące lub dziesiątki tysięcy małych dziurek, umieszczonych blisko siebie, dają efekt skali. Wywołuje to reakcje pourazową uwalniającą czynniki wzrostu i naciek fibroblastów. Ta reakcja jest automatyczna i wywołuje reakcje kaskadową, która dociera do fibroblastów, otrzymujących „instrukcję”  produkowania większych ilości kolagenu i elastyny. Nowy kolagen jest odkładany w górnej części skóry właściwej tuż przy warstwie podstawnej naskórka.

 

Po przeprowadzeniu zabiegu nakłuwania w skórze przebiegają skomplikowane reakcje i procesy biochemiczne:

  1. Czynnik wzrostu aktywuje fibroblasty - pobudza to nie tylko namnażanie fibroblastów ale też namażanie komórek naskórka i stymuluje produkcję nowych naczyń krwionośnych. Witamina A jest istotnym regulatorem podziału fibroblastów i keranocytów, tak więc na tym etapie wymagane są odpowiednio wysokie jej dawki.

 

W skórze przed rozpoczęciem nakłuwania powinna być zmagazynowana najwyższa dopuszczalna dawka witaminy A.

  1. Płytki krwi uwalniają czynniki wzrostu  - zjawisko chemotaksji powoduje ruchy fibroblastów i ich namnażanie, co oznacza większą produkcję kolagenu i elastyny. Kluczowe na tym etapie jest zapotrzebowanie na witaminę C, ponieważ bez jej odpowiedniej podaży w tkankach, prolina i lizyna nie mogą być wykorzystane do produkcji kolagenu i powstałe włókna będą wadliwie ułożone.

 

  1. Przemiana czynnika wzrostu alfa (TGF-alfa) – ułatwia proces odnawiania się  nabłonka, co w przypadku mikronakłuwania jest procesem niezbyt istotnym.

 

Przemiana czynnika wzrostu beta  (TGF-beta) – jest to  silny czynnik chemotaksyczny dla fibroblastów, które pod jego wpływem przemieszczają się do miejsca uszkodzenia w ciągu 48 godzin od jego wystąpienia i rozpoczyna się produkcja prokolagenu typu I i III, elastyny, glikoaminoglikanów i proteoglikanów. Kolagen typu III jest dominującą formą kolagenu we wstępnej fazie gojenia. Należy ponownie podkreślić, że skuteczność procesów na tym etapie jest uwarunkowana odpowiednio wysoką  dawką witaminy C.

W tym samym czasie,  TGF-beta dezaktywują proteazy, które degradują matrycę międzykomórkową.

Tkanka łączna aktywuje peptyd III -  peptyd ten także wspiera produkcję matrycy międzykomórkowej. Fibroblasty przemieszczają się w ten rejon a wzrost ich aktywności prowadzi do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Witamina A i C znowu są ważnymi pośrednikami w tej fazie.

Neutrofile aktywują peptyd-2-chemotaksja wpływa na neutrofile tak, że migrują one do uszkodzonego obszaru. Neurofile są istotnym ogniwem w niszczeniu bakterii i pomagają w oczyszczaniu tkanki. Jednak w technice  nakłuwania,  ich główne zadanie polega na uwalnianiu cytokin, które wzmacniają efekt cytokin płytkowego czynnika wzrostu (PDGF) i czynnika wzrostu tkanki łącznej (CTGF), wpływających na zwiększoną syntezę kolagenu i neoangiogenezę.

Proces gojenia rozpoczęty nakłuwaniem przebiega w trzech fazach:

Etap I:   stan zapalny, rozpoczynający się natychmiast po uszkodzeniu (nakłuwaniu)

Etap II:  namnażanie komórek (formowanie tkanki), które rozpoczyna się po około 5 dniach i trwa około 8 tygodni           

Etap III: kształtowanie nowej tkanki, które trwa od 8 tygodni do 1 roku.

 

Czy jest możliwe usunięcie przebarwień?

Przebarwienia to miejsca nagromadzenia melaniny, często powiązane z występowaniem blizn, blizn potrądzikowych i innych zmian skórnych.

Przebarwienia generalnie dobrze poddają się zabiegom rolką. Już po kilku zabiegach  stają się jaśniejsze i mniej widoczne – ostateczny efekt zależy od nasilenia i wielkości zmian.

Przebarwienia po zniknięciu nie powracają – pod warunkiem stosowania regularnej ochrony kremami z filtrem SPF 50 oraz regularnej re-aplikacji w ciągu dnia.

 

Czym różnią się zabiegi przy użyciu rolki i lasera?

W obu przypadkach występuje odmienny mechanizm regeneracji – skóra poddana nakłuwaniu reaguje regeneracją komórek w wyniku czego powstaje nowy, dobry jakościowo kolagen, który ma charakter kolagenu o równoległym, gęstym utkaniu .

Natomiast na zabiegi z użyciem temperatury niszczące naskórek, takie jak laser, skóra reaguje mechanizmem naprawy organizmu, w wyniku którego powstaje zbliznowacenie (fibrosis), który także prowadzi do powstania nowego kolagenu, ale jest to kolagen gorszy jakościowo, o charakterze zbliznowacenia, mający bardziej przypadkowo ułożone, poskręcane włókna.

 

Czy rolka usunie moje zmarszczki?

Pierwszymi objawami starzenia się są delikatne linie, głównie wokół oczu i ust, przechodzące w głębsze zmarszczki. Naskórek staje się cienki i szorstki, skóra traci elastyczność przez degradację elastyny i sztywnienie włókien kolagenowych oraz  odwodnienie.

Konieczna jest regeneracja komórek i  jest ona możliwa przy użyciu rolki.

Mikronakłuwanie efektywnie stymuluje skórę do produkcji nowego kolagenu, który powoduje poprawę struktury skóry właściwej i naskórka.

W zależności od indywidualnej kondycji skóry, proces wygładzania zmarszczek trwa kilka miesięcy i aczkolwiek wykazano, że pozytywne zmiany występują już po zastosowaniu samej rolki, lepsze rezultaty można osiągnąć nakładając na twarz przed rolowaniem witaminy i skoncentrowane preparaty peptydowe.

 

Czy da się określić , ile nowego kolagenu powstanie w wyniku przeprowadzanych zabiegów?

Na podstawie testów -  metodą biopsji pobrano próbki tkanki przed i po zabiegach, oceniając ilość nowego kolagenu, stwierdzono dwukrotny przyrost jego masy.

 

Na co zwrócić uwagę przed pierwszym użyciem rolki?

Przed pierwszym użyciem należy sprawdzić , czy opakowanie i rolka nie są uszkodzone, a po wyjęciu  z opakowania czy igły są proste.

Rolka jest przeznaczona do użytku osobistego i nie może być używana wspólnie z innymi osobami.

Rolki nie należy stosować w przypadku infekcji lub chorób skóry takich jak: aktywny trądzik, opryszczka, znamiona, pieprzyki, problemy z gojeniem, egzemy, łuszczyca, infekcje grzybicze, nie zagojone rany, problemy z krzepliwością krwi itp.

  • Rolka może być użyta na każdy obszar skóry, z wyłączeniem powiek górnych ze względu na bardzo cienką skórę. Jeżeli ktoś decyduje się na nakłuwanie skóry powiek, nie powinien używać rolek o igłach dłuższych niż 0,25mm  i  postępować bardzo ostrożnie, nie naciskając zbyt mocno.

 

  • Przed użyciem skóra twarzy i rolka muszą być zdezynfekowane .

 

  • Użycie rolki o igłach dłuższych niż 0,5 mm powoduje konieczność unikania słońca przez 1-2 dni i stosowania filtrów z wysokim faktorem ochronnym.

 

  • Po użyciu rolki o igłach 1,0 mm i dłuższych nie powinno się używać kosmetyków do makijażu przez 2 dni.

 

Jaką długość igieł wybrać?

Niektórzy producenci uważają, że im igły są dłuższe tym efekty zabiegu są lepsze - jednak badanie skóry przed i po zabiegu wykazało, że użycie rolki 0,5 mm i 1,00 mm i dla porównania  dłuższej, daje takie same rezultaty w postaci przyrostu nowego kolagenu.

Nowy kolagen formuje się na głębokości 0,5 – 0,6 mm i nie jest konieczne głębsze nakłuwanie skóry w celu uzyskania większego przyrostu.  Powoduje to jedynie większy dyskomfort, związany z bólem w trakcie zabiegu oraz większe uszkodzenia naskórka i wydłuzony proces gojenia.

Stosowanie rollerów o długości igieł 0,5 mm i 1,0 mm jest wystarczające do indukcji nowego kolagenu.

RADA:    Przed zabiegiem warto wykonać peeling w celu usunięcia kilku warstw zrogowaciałego naskórka, co jest istotne szczególnie w przypadku używania rollerów  o igłach 0,25mm  i 0,5mm. Do cery wrażliwej, suchej, naczyniowej polecany jest peeling enzymatyczny.

 

Jaka powinna być częstotliwość wykonywania zabiegów?

Niektórzy producenci zalecają tak częste stosowanie rolki, jak chcemy, informując  przy tym, że im częściej jej używamy, tym lepiej .

Należy jednak podkreślić, iż choć teoretycznie jest to możliwe, ponieważ zabieg nie wiąże się z usunięciem lub uszkodzeniem żadnej warstwy skóry, nie ma żadnego uzasadnienia częstsze stosowanie niż podane poniżej. Inne przyczyny mogą być jedynie komercyjne - im częściej stosowana jest rolka, tym częściej  będziemy ją zmieniać.

Zbyt częste stosowanie może powodować więcej szkód niż korzyści,  ponieważ skóra znajduje się wówczas w stanie permanentnego zapalenia.

Produkcja kolagenu jest procesem długotrwałym – do otrzymania nowego kolagenu prowadzi wiele pośrednich, kompleksowych etapów. Formowanie kolagenu przechodzi długą fazę pośrednia od kolagenu III do finalnie kolagenu I.  Jeżeli przeprowadza się  zabieg igłami docierającymi do skóry właściwej, z pewnością nie należy oczekiwać, że nowy kolagen powstanie w ciągu trzech dni. W tym czasie nawet nie rozpocznie się jeszcze proces formowania.

Nowy kolagen nie zostanie jeszcze uformowany nawet po pięciu tygodniach, a jedynie przejdzie pierwsze etapy tworzenia. Nie powinno się przeprowadzać kolejnego zabiegu, dopóki skóra nie jest całkowicie wygojona po poprzednim.

Jeżeli przeprowadza się nakłuwanie długimi igłami, jak 1,5 mm, co trzy dni, skóra znajduje się w stanie ciągłego stanu zapalnego i zaczerwienia.

Bezpośrednio po zabiegu zmarszczki mogą być mniej widoczne, a skóra wyglądać dobrze ze względu na stan lekkiego zaczerwienia i obrzęku, ale nie należy oczekiwać pozytywnych rezultatów długofalowo.

Częste nakłuwanie daje być może korzyści krótkotrwałe, ale utrzymywanie skóry w permanentnym stanie zapalnym niszczy ją długoterminowo. Ciągły stan zapalny i ciągłe nakłuwanie zakłóca proces tworzenia i niszczy nowopowstałą strukturę kolagenu.

Zanim skóra jest wyleczona, a formacja nowego kolagenu ukończona przynajmniej w początkowej fazie, zalecane jest stosowanie Rollera o długości igieł 0,25 mm (ale nie dłuższymi) kilka razy w tygodniu.

Zalecana częstotliwość przeprowadzania zabiegów:

     •  igły 0,25 mm – zabieg można powtarzać co 2 dni

     •  igły 0,50 mm – zabieg nie częściej niż 1 raz w tygodniu

     • igły 1,00 mm – zabiegi należy powtarzać nie częściej

        niż co 2-3 tygodnie

     •  igły dłuższe niż 1,00 mm - zabiegi co 6-8 tygodni

Roller z igłami 0,25 mm powinien być regularnie stosowany pomiędzy zabiegami DTS Rollerem o dłuższych igłach, w celu regularnego dostarczania skórze substancji indukujących produkcję kolagenu i elastyny.

RADA:    W przypadku Rollera 1,0 mm na początku można przeprowadzić cykl 5-6 zabiegów wykonywanych regularnie co 7-10 dni, a następnie co 3-4 tygodnie.

Osoby z grubą skórą mogą przeprowadzać zabiegi częściej, jeżeli skóra jest wygojona. Także w przypadku grubszej skóry na plecach czy pośladkach,   przerwy mogą być krótsze.

W przypadku rolowania większych powierzchni ciała można podzielić ją na strefy i rolować wybrane fragmenty co tydzień, jeżeli grafik zabiegów obejmuje rolowanie danej powierzchni raz w miesiącu.

 

Czy i jak należy przygotować skórę do zabiegu?

Jeżeli chcemy i mamy taką możliwość, dwa do czterech tygodni przed rozpoczęciem zabiegów można przygotować skórę .

Idealnie byłoby codziennie dostarczać skórze witamin A, C i E. Witaminy A i C mają kluczowe znaczenie dla formowania się kolagenu.

Szczególnie ważne jest uzupełnienie dawek witaminy A oraz witaminy C w formie olejowej lub kwasu L-askorbinowego, jeżeli skóra jest uszkodzona przez promieniowanie UV lub przed zabiegiem była wystawiana na słońce.

RADA:    Przed aplikacją witamin polecane jest wykonanie peelingu lub, jeżeli nanosimy je codziennie, rozgrzanie skóry lekkim masażem na sucho (np. szczotką do masażu twarzy czy ciała ) do stanu lekkiego zaczerwienia  - należy uważać w przypadku cery naczyniowej.

RADA:    W przypadku stosowania witaminy C w formie kwasu L-Ascorbinowego najskuteczniejsze będzie serum przygotowane tuż przed użyciem. Witaminę C w formie pudrowej można dodać do bazy tuż przed aplikacją, nawet na dłoni, zapewniając tym skórze 100%-aktywną, świeżą porcję witaminy C lub w formie wcześniej przygotowanego serum przechowywanego w ciemnej butelce w lodówce maksymalnie do tygodnia ) wg wskazówek zawartych na naszej stronie  www.beautyever.pl

RADA:    Jeżeli stosujemy formę witaminy C rozpuszczalną w wodzie, przed nałożeniem serum należy usunąć ze skóry warstwę tłuszczową, w przeciwnym wypadku przenikanie będzie mniej efektywne. Do oczyszczenia skóry zalecane jest użycie beztłuszczowego preparatu do oczyszczania. Następnie należy aplikować serum z witaminą C , odczekać minimum 15 minut i zastosować aktualnie używane kosmetyki.

Stężenie serum należy dobrać do tolerancji skóry, przy czym zalecane  minimum to 5 % a najwyższe 20 % (nie należy przekraczać tej wartości, ponieważ wyższe stężenia maja działanie prooksydacyjne).

 

Czy stosować znieczulenie?

Jeżeli rolowanie jest zbyt bolesne - przy czym jest to kwestia osobnicza i dotyczy rolek o długich igłach - można zastosować jeden z dwóch sposobów znieczulania:

  • bezpośrednio przed rolowaniem przyłożyć do skóry woreczki z lodem, które doskonale niwelują odczucie bólu. Woreczki z lodem można nakładać także w trakcie rolowania, na kilka chwil, pamiętając o ich dezynfekcji. Woreczki trzeba utrzymywać w czystości, myjąc je w ciepłej wodzie ze środkiem myjącym.

 

  • można zastosować krem znieczulający np. Amlę. Powierzchnię skóry pokrytą warstwą kremu należy przykryć cienką folią spożywczą i pozostawić na około 30 – 60  minut. Folię i krem należy zdjąć bezpośrednio przed zabiegiem. Efekt znieczulający utrzymuje się około 30 minut. Bezwzględnie trzeba usunąć krem przed rozpoczęciem zabiegu. Emla jest bezpieczna, jeżeli postępujemy zgodnie z załączoną instrukcją.

 

Czy skóra przed zabiegiem powinna być oczyszczona?

Tak, przed zabiegiem skóra musi być oczyszczona i zdezynfekowana.

  • W przypadku skóry trądzikowej czy zanieczyszczonej, o widocznych porach, zalecane jest wykonanie dodatkowo peelingu do uzyskania optymalnych efektów zabiegu.

 

  • W przypadku użycia rollera na skórę głowy zalecane jest uprzednie usunięcie martwych komórek za pomocą odpowiedniego produktu farmaceutycznego, a następnie umycie skóry głowy i włosów aktualnie używanym szamponem, zwracając uwagę na dokładne usunięcie resztek środka myjącego. Takie przygotowanie umożliwi lepszą penetrację i poprawi efekt zabiegu.

 

Jakie wygląda prawidłowo przeprowadzony zabieg?

KROK 1:    Należy dokładnie  umyć i zdezynfekować skórę, ręce oraz upewnić się, że DTS Roller jest zdezynfekowany

RADA:    Do oczyszczania najlepiej użyć środki myjące beztłuszczowe, aby nie blokować wchłaniania składników rozpuszczalnych w wodzie np. serum z witaminą C

RADA:    Kąpiele ciepłej wodzie, tuż przed zabiegiem, zmiękczy skórę i ułatwi nakłuwanie (zabieg na ciele)

KROK 2:    Jeżeli masz taką potrzebę, zastosuj lód lub krem znieczulający. Usuń krem przed nakłuwaniem. Jeżeli używasz woreczków z lodem, zdezynfekuj je przed przyłożeniem do skóry

KROK 3:    Zaaplikuj na oczyszczoną skórę I Serum

RADA:    W I Serum powinny znaleźć się składniki rozpuszczalne w fazie wodnej typu: peptydy,  kompleksy liposomowe, żel hialuronowy, elastyna, nawilżacz cukrowy czy witamina C w formie kwasu L-ascorbinowego lub niacynamid itd.

RADA:    Nie należy łączyć w jednym serum: witaminy C formie kwasu L-ascorbinowego z niacynamidem , kosmetyków z zawartością miedzi z witaminą C, cynku PCA z kosmetykami z parabenami, adenozyny z kofeiną     

RADA:    W trakcie zabiegu nie należy używać drażniących kwasów np. owocowych czy salicylowego. W  przypadku aplikacji serum z witaminą C formie kwasu L-ascorbinowego należy podnieść pH przy pomocy argininy, która dodatkowo wykazuje działanie łagodzące oraz nawilżające.              

KROK 4:    Rolowanie powinno przebiegać wg schematu gwiazdy maksymalnie 5 razy w każdym kierunku:   

  • pionowym
  • poziomym
  • po przekątnej  

Ruch tam i z powrotem oznacza 2 razy.

RADA:    Podczas rolowania delikatnie naciągaj, wolną ręką, skórę – ułatwi to nakłuwanie i zwiększy efektywność zabiegu

Po zakończeniu ruchu w danym kierunku należy podnieść   
rolkę i rozpocząć rolowanie od nowego punktu pod  
zmienionym kątem. To zagwarantuje, że nie powtórzymy    
nakłuwania w miejscu już wykonanych mikrokanalików.        

Należy dociskać ze średnią siłą  - w okolicach oczu nacisk musi być lekki, szczególnie igłami o długości ponad 0,5 mm.

Można rolować dany obszar najpierw tylko pionowo, potem poziomo a na końcu ukośnie lub naprzemiennie – starając się wykonywać nakłuwania równomiernie.

KROK 5:    Zaaplikuj na zrolowaną skórę II Serum

RADA:    W II Serum powinny znaleźć się składniki rozpuszczalne w fazie olejowej typu: witamina A, witamina C w formie olejowej, skwalan, oleje, kwas liponowy, niezmydlana frakcja sojowa

KROK 6:     Po 5-10minutach można nałożyć maseczkę lub Serum Łagodzące

RADA:    W skład serum łagodzącego może wchodzić: pantenol, alantoina, betaina, arginina, ekstrakt z lukrecji

KROK 7:    Jeśli po zabiegu skóra będzie narażona na promieniowanie UV, należy zabezpieczyć ją kremem z filtrem o wysokim SPF.

Jak długo powinien trwać zabieg?

To zależy od wielkości obszaru, ale biorąc pod uwagę, iż nasze rolki wytwarzają w ciągu 5-10 minut 500 000 mikrokanalików – czas ten jest wystarczający do wykonania rolowania twarzy.

Można także założyć, że ma on trwać tak długo, aż wykonamy zabieg wg schematu podzielenia na obszary i rolowania 5 razy w każdym kierunku.

 

Jakie substancje czynne powinno się aplikować na skórę podczas zabiegów?

Ogólnie określając, powinny to być:

  • składniki pobudzające cyrkulację krwi (bardziej skuteczne przenoszenie substancji czynnych) 

 

  • składniki stymulujące regenerację komórek

 

  • składniki wzmacniające system immunologiczny skóry - poprawiające jej odporność i ogólną kondycję 

 

  • składniki zawierające substancje odżywcze istotne dla skóry i naskórka

 

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

  • Bezpośrednio po zabiegu  można nałożyć serum lub maskę o działaniu nawilżającym i łagodzącym, pamiętając aby preparaty zawierały, w miarę możliwości, jak najmniej produktów szkodliwych dla skóry

 

  • Przez kilka kolejnych dni po zabiegu konieczne jest nakładanie, na poddany zabiegowi obszar, produktów o działaniu silnie nawilżającym, łagodzącym i odżywczym.

 

  • 1-2 dni po zabiegu rollerem 0,5mm i 1,0mm zalecane jest stosowanie kremu z wysokim filtrem przeciwsłonecznym w celu ochrony wrażliwej skóry. W przypadku walki z przebarwieniami ochrona przeciwsłoneczna jest niezbędna przez cały rok.

 

  • W przerwie między zabiegami rollerem  o igłach 0,5mm i 1,0mm należy stosować preparaty ze składnikami zwiększającymi indukcję kolagenu (między innymi stosowane do zabiegu z rollerem) głównie witamina A, peptydy, witamina C oraz ukierunkowane na konkretny problem skórny  - więcej szczegółów na stronie www.beautyever.pl

 

Czy po zastosowaniu rolki mogę nałożyć na skórę mój ulubiony krem?

Po zakończeniu nakłuwania skóry mikrokanaliki są nadal otwarte – zamykają się w ciągu kilku minut do 1 godziny.

Należy być zatem szczególnie ostrożnym w aplikacji kosmetyków, gdyż zarówno substancje aktywne jak i  szkodliwe mogą nadal wnikać w głąb skóry.

Należy unikać:

  • składników zwężających naczynia krwionośne

 

  • składników niszczących komórki lub tkanki

 

  • w miarę możliwości dodatków chemicznych i konserwantów

 

  • składników wywołujących alergię

 

  • w miarę możliwości sztucznych barwników i środków zapachowych .

 

Gotowe kosmetyki zawierają niektóre z tych składników, dlatego lepiej jest użyć prostych surowców jak peptydy, witaminy, ekstrakty lub produktów dedykowanych do użycia razem z rolką.

 

Czego możemy się spodziewać w trakcie i po przeprowadzeniu zabiegu?

Jeżeli używamy rolki o igłach dłuższych niż 1 mm, możemy się spodziewać krwawiących punkcików w miejscu nakłuwania. Jest to zjawisko normalne i nieszkodliwe.

Krwawienie jest chwilowe i ustępuje natychmiast – kropelki krwi należy usuwać wacikiem z środkiem dezynfekującym. Poza ewentualnym krwawieniem (tylko nieliczne nakłucia krwawią) może wystąpić zaczerwienie i lekka opuchlizna, odczuwana raczej jako napięcie skóry, utrzymujące się maksymalnie 1-2 dni.

Skóra jest zaczerwieniona (jak po opalaniu).

Rolowany obszar może zacząć się łuszczyć po kilku dniach (nie należy usuwać odstających skórek).

Formowanie kolagenu następuje bardzo powoli i nie może zostać przyspieszone. Nie należy oczekiwać cudów zbyt szybko. Do uzyskania istotnego efektu potrzeba do 10 miesięcy.

Nie jest prawdą, że im częściej się przeprowadzamy zabiegi, tym lepsze osiągamy rezultaty. Skóra musi się zregenerować po każdym zabiegu, a nowoformujacy się kolagen musi mieć czas do wzrostu.

Po 10 miesiącach rezultaty zaczynają być widoczne i poprawiają się z każdym miesiącem, jeżeli zabiegi są kontynuowane.

 

Czy powinno się  stosować jakieś szczególne surowce w przypadku trądziku?

Osoby cierpiące na ostrą formę trądziku mogą zanotować jej pogorszenie po pierwszych zabiegach. Pomocne mogą być - tak zresztą, jak zapobiegawczo w trakcie kolejnych zabiegów, surowce tradycyjnie uważane za posiadające właściwości przeciwtrądzikowe – należy jedynie zwrócić uwagę na to, aby miały wysoką czystość i nie były konserwowane, barwione czy perfumowane.

 

Jak utrzymywać rolkę w czystości?

Przed pierwszym użyciem rolka jest sterylna.

Po kolejnych zabiegach należy umyć ją w ciepłej wodzie i środku myjącym, nie dotykając igieł .

Spłukać czystą wodą i krótko zdezynfekować w spirytusie lub innym środku dezynfekującym.

Należy dezynfekować także kapturek ochronny.

Położyć rolkę  (w kapturku ochronnym) na czystej powierzchni (czystym ręczniku) i wysuszyć na powietrzu.

Po całkowitym wyschnięciu umieścić ponownie w opakowaniu.

 

Czy używanie krótkiej rolki (0,25 mm) też daje mi  korzyści?

Dość powszechnie uważa się, że zewnętrzna warstwa skóry składa się z martwych komórek. Tymczasem ostatnie badania wykazały, że rolka o krótkich igłach 0,25 mm , daje bardzo dobre  efekty, nawet stosowana samodzielnie bez nakładania kosmetyków.

Przeciętna grubość naskórka, który odnawia się cyklicznie pomiędzy 2 a 4 tygodnie wynosi 0,1 mm.

Krótkie igiełki stymulują cykl podziału keranocytów, co skutkuje pogrubieniem warstwy keratynowej. Warstwa keratynowa jest wypychana na zewnątrz i formuje warstwę rogową naskórka.

Starzejąca się skóra jest matowa, o szarym odcieniu, co jest spowodowane wolniejszym podziałem komórkowym i grubością warstwy keratynowej.

Różnica  w wyglądzie młodej i starej skóry polega na utracie przejrzystości. Rolka usuwa 1-2 rzędy komórek z warstwy rogowej naskórka (z 15 – 20 istniejących) i przywraca skórze brakującą przejrzystość i blask.

 

Czy istnieje ryzyko uszkodzenia skóry po długotrwałym używaniu  rollera?

Warstwa rogowa jest ekstremalnie wytrzymała i elastyczna a kanaliki powstałe po użyciu rolki zamykają się w ciągu kilku minut do godziny.

Nie ma żadnego ryzyka trwałych uszkodzeń skóry nawet przy częstym użyciu rolki.

Nie należy natomiast używać rolki, jeżeli skóra jest już uszkodzona – mechanicznie lub przez słońce.

 

Jakie są efekty uboczne stosowania rolki?

Generalnie stosowanie rolki jest bezpieczne i nie wywołuje efektów ubocznych. Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona, jak po dłuższym przebywaniu na słońcu i może wystąpić lekki obrzęk. W przypadku szczególnej wrażliwości skóry może wystąpić wysypka , podrażnienie lub swędzenie/pieczenie – w takiej sytuacji należy zaprzestać używania rolki.

Igły są wykonane ze stali, tak więc nie powinny używać rolki osoby mające udokumentowaną reakcję alergiczną na metal.

Osoby cierpiące na ostrą formę trądziku mogą zanotować jej pogorszenie po pierwszych zabiegach – należy uwzględnić taką możliwość.

U osób z wrażliwą skórą mogą wystąpić przebarwienia po zabiegu, jeżeli docisk jest zbyt mocny, a skóra po zabiegu nie jest chroniona wysokim filtrem. Zmiany te ustępują po pewnym czasie.

 

Na jak długo wystarcza jedna rolka?

To zależy od tego, jak często jest przeprowadzany zabieg rolowania, jak duża jest powierzchnia zabiegu, ile razy jest rolowana dana strefa, jak gruba jest skóra i jak silnie jest naciskana rolka.

Rolka może być używana wielokrotnie i nadaje się do użytku przez wiele miesięcy, jednak statystycznie przyjmując, przy intensywnych i regularnych zabiegach na dużych powierzchniach powinno się zmieniać rolkę 2 razy do roku.

Jeżeli przyrząd jest używany tylko do zabiegów na twarz powinien wystarczyć na 1 – 2 lata. Rollery o krótkich igłach mogą być używane częściej, tak więc wystarczają na krócej.

Nie jest możliwa dokładna odpowiedź na to pytanie, także ze względu na warunki stosowania – skóra kobiet jest cieńsza niż mężczyzn,    skóra twarzy jest bardziej miękka i cieńsza niż innych części ciała, blizny są grubsze niż normalna skóra itd.

Tak więc ogólnie można przyjąć 1-2 rolki na rok – należy ją zmienić, jeżeli wydaje nam się, że efekty i komfort stosowania są gorsze niż  wtedy, gdy była nowa.

 

W jaki sposób powinnam przechowywać moją rolkę?

Rolka powinna być przechowywana w temperaturze pokojowej, w suchym i dobrze przewietrzanym pomieszczeniu, w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Jest to produkt medyczny przeznaczony do jednokrotnego użytku. W przypadku wielokrotnego stosowania produkt musi być dezynfekowany/sterylizowany przed każdym kolejnym użyciem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl