Dermarolling - tworzenie mikrourazów w skórze za pomocą specjalnego urządzenia - jest tradycyjnie stosowany do leczenia dermatologicznego lub jako pielęgnacja regeneracyjna i odmładzająca. Ostatnio procedura ta stała się szczególnie popularna, dlatego w liniach wielu marek znajdują się profesjonalne dermarollery o krótkich igłach, które można wykorzystać podczas domowych zabiegów. Jak używać derma rollera i do czego możemy go użyć?
Dermaroller - co to jest?
Derma roller to wałek, którego powierzchnia jest pokryta igłami, co pozwala na tworzenie małych ran w skórze, poprawiając w ten sposób działanie produktów leczniczych i pielęgnacyjnych, a jednocześnie stymulując procesy regeneracyjne. Dermarollery są odpowiednie do stosowania przede wszystkich na twarz, szyję i skórę głowy ale także na całe ciało. W salonach i w domu dermarollery są najczęściej stosowane w leczeniu blizn potrądzikowych czy rozstępów, zapobiegania pojawianiu się zmarszczek i zwiększania produkcji kolagenu. Procedura jest prosta: cienkie igły wnikają w powierzchnię skóry, uszkadzając strukturę tkanki i stymulując procesy gojenia i dotlenienie, poprzez zwiększony przepływ krwi, w wyniku czego powstają nowe struktury tkankowe, o teksturze młodej, zdrowej skóry.
Korzyści z korzystania z dermarollera
Standardowy domowy dermaroller ma igły o długości 0,25 mm, po pewnym czasie można zacząć stosować igły o długości 0,5 mm. Zasada działania mezoterapii mikroigłowej opiera się na mechanicznym, kontrolowanym uszkodzeniu skóry, a następnie jej gojeniu i odbudowie. Tworzenie, szybko zamykających się mikrourazów prowadzi do stymulacji fibroblastów, uwalniania czynników wzrostu i intensywnej proliferacji komórek w procesach neokolagenezy i neoangiogenezy. Okres regeneracji pozabiegowej, przy zastosowaniu igieł 0,25 mm i 0,5 mm, praktycznie nie występuje a w przypadku igieł dłuższych jest nieporównywalnie krótszy niż po zabiegach porównywalnych pod względem rezultatów, jak laser czy peeling chemiczny. Mikronakłuwanie praktycznie nie uszkadza warstwy rogowej ani górnych warstw naskórka. Nowo utworzone młode włókna kolagenu, elastyny i naczynia włosowate zazwyczaj nie powodują zwłóknień ani blizn, ze względu na niewielkie uszkodzenia tkanek.
Nasilenie procesów naprawczych zwiększają aktywne komponenty. Poprzez utworzone mikrokanaliki substancje odżywcze wnikają znacznie łatwiej i głębiej, działając zdecydowanie bardziej skutecznie niż w przypadku tradycyjnej aplikacji na skórę.
Regularne stosowanie dermarollera stanowi bardzo skuteczną profilaktykę zapobiegania zmarszczkom i opadaniu skóry z wiekiem- tzw. „chomikom”. Metoda jest ekonomicznie korzystna, łatwa do przeprowadzenia i w żaden sposób nie wyłączająca z normalnego życia. Krótkie igły do 0,5 mm skutecznie radzą sobie także z przebarwieniami posłonecznymi czy zaburzeniami pigmentacyjnymi. Dermarollery z igłami od 1,00 do 2,00 mm mogą mieć też zastosowanie lecznicze- po zabiegach następuje poprawa jakości skóry uszkodzonej przez promienie UV, zmniejsza się widoczność blizn, rozstępów czy cellulitu. Dzięki aktywnej stymulacji kolagenu dermaroller sprawi, że skóra stanie się bardziej elastyczna i widocznie rozświetlona, a zmarszczki mniej widoczne. Regularne stosowanie dermarollera igiełkami 0,25 mm spowoduje, że każdy produkt pielęgancyjny, niezależnie od tego, czy jest to krem, maska czy serum, zostanie wykorzystany w 100% a nie tylko w kilku%, jak to ma miejsce w przypadku codziennej pielęgnacji.
Magda
Ja mimo wszystko lubię wybrać się do mojego ulubionego gabinetu kosmetycznego EVE Kosmetyka Profesjonalna w Warszawie.