Wersje językowe

509 941 608                        info@beautyever.pl                         

Dlaczego surowce ekologiczne są lepsze dla naszej skóry niż ich syntetyczne odpowiedniki? 0

Z całą pewnością można stwierdzić, że świadomy wybór naturalnych kosmetyków o ekologicznym składzie jest w modzie. W efekcie rynek kosmetyków naturalnych stale rośnie, a coraz więcej osób docenia również atuty samodzielnego tworzenia spersonalizowanych kosmetyków na bazie ekologicznych surowców. Jednak czy rzeczywiście wynika to wyłącznie z bieżących trendów i jak każda moda zjawisko to wkrótce odejdzie do lamusa? Mamy wielką nadzieję, że tak się nie stanie, ponieważ korzystanie z naturalnych kosmetyków jest po prostu znacznie zdrowsze!

Jaką przewagę mają kosmetyki naturalne nad swoimi syntetycznymi odpowiednikami?

Kosmetyk naturalny to produkt, który zawiera formułę o zawartości minimum 95% składników pochodzenia naturalnego. Pozostałość stanowi tłuszczowo-wodna baza kosmetyku, która w przypadku syntetycznych produktów ma znacznie większą objętość. Dzięki wysokiej zawartości składników naturalnych kosmetyk jest po prostu skuteczniejszy w swoim zamierzonym działaniu – ma on wysokie stężenie substancji czynnych, takich jak naturalne oleje roślinne, ekstrakty ziołowe, przeciwutleniacze, witaminy i minerały. Najlepiej wybierać kosmetyki naturalne na bazie ekologicznych surowców. Oznacza to, że składniki zostały pozyskane w nieinwazyjny dla środowiska i ich właściwości sposób, na przykład z wykorzystaniem metod mikrobiologicznych, enzymatycznych lub fizycznych, takich jak tłoczenie, ekstrakcja, filtracja, destylacja albo suszenie. Uzasadnieniem do stosowania składników syntetycznych jest wyłącznie to, że nie mają one odpowiedników naturalnych i są niezbędne dla formuły.

Dlaczego warto wybierać naturalne kosmetyki do twarzy?

Każdy, kto troszczy się o swoje zdrowie, powinien wprowadzić do swojej rutyny ekologiczną pielęgnację skóry. Można zauważyć, że naturalne kosmetyki do twarzy mają krótszy termin przydatności. Są to świeże produkty, w których zastosowano łagodne konserwanty. W formułach nie znajdują się zatem potencjalnie drażniące substancje konserwujące ani syntetyczne barwniki oraz aromaty. Ze względu na to kosmetyki naturalne nie zakłócają naturalnych procesów w skórze, a jedynie wspierają jej prawidłowe funkcjonowanie. Surowce pochodzenia roślinnego i mineralnego mają budowę zbliżoną do lipidów w skórze, dzięki czemu są znacznie efektywniej przyswajane. Wybierając kompleksy roślinne o ukierunkowanym działaniu, na przykład przeciwstarzeniowym, przeciwzapalnym czy nawilżającym, można szybciej zaobserwować efekty. Ponieważ naturalne kosmetyki do twarzy są lepiej tolerowane przez skórę, istnieje w ich przypadku znacznie niższe ryzyko reakcji alergicznych, podrażnień oraz uczuleń.

Kosmetyki ekologiczne dopasowane do własnych potrzeb

Warto mieć świadomość, że można kupować nie tylko gotowe, ekologiczne kosmetyki, ale również tworzyć je samemu od podstaw. Wystarczy zaopatrzyć się w dobrą recepturę i ekologiczne surowce z zaufanego źródła. Gwarantuje to możliwość stworzenia idealnego kosmetyku dostosowanego do indywidualnych potrzeb i preferencji własnej skóry. Wówczas ma się pewność, że w składzie kosmetyku znajduje się wszystko, czego potrzebuje skóra. Organiczne surowce mogą również posłużyć jako składniki wzbogacające ulubiony krem lub inny kosmetyk pielęgnacyjny. Na sam koniec warto dodatkowo wspomnieć, że kosmetyki ekologiczne są dobre nie tylko dla swoich użytkowników. Podczas ich wytwarzania dokładane są wszelkie starania, aby nie stanowiły one obciążenia dla środowiska naturalnego.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl