Wersje językowe

509 941 608                        info@beautyever.pl                         

Pirokton olaminy na łupież lepszy niż pirytonian cynku

Dostępność:: duża ilość
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena:: 9,35 zł

Cena regularna:

9.35
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena:: 4.25
Producent: -
Kod produktu: 1A58-6493C

Opis

ALTERNATYWA do Pirytonianu cynku

Niekończący się łupież sprawia, że czujesz ciągły dyskomfort.

Łupież osłabia skórę głowy, co skutkuje wieloma problemami ze skórą głowy i kondycją włosów, takimi jak wypadanie włosów, powolny wzrost czy rozdwojone końcówki.

Pirokton olaminy to substancja czynna wykazująca skuteczność w zwalczaniu pasożytniczych grzybów i bakterii. Stosuje się ją w leczeniu chorób skóry głowy, takich jak łojotokowe zapalenie skóry (łojotok), egzema, grzybica czy łuszczyca.

Piroctone Olamine to sól etanoloaminy, ekstrahowana z piroktonu będącego pochodną kwasu hydroksamowego. Pirokton olaminy jest obecnie alternatywą dla powszechnie stosowanego do tej pory pirytionianu cynku, który obecnie nie może być stosowany w kosmetykach.

W związku z tym zakazem, pirokton olaminy jest obecnie jedną z najczęściej stosowanych i skutecznych substancji czynnych  łagodzących problemy skórne w postaci zaczerwienienia i świądu. Pozwala szybko pozbyć się zarówno suchego, jak i tłustego łupieżu, jednocześnie zapobiegając jego nawrotom.

Jak dowodzą badania naukowe, pirokton olaminy hamuje podziały komórkowe i spowalnia proces odnawiania się komórek skóry.

Dobre szampony przeciwłupieżowe to nie tylko kosmetyki, ale także preparaty lecznicze zapobiegające powstawaniu tej przykrej dolegliwości.

Proces odnowy naskórka głowy jest całkowicie naturalny, oczywiście do czasu, gdy to złuszczanie nie jest nadmierne. W takim przypadku może to oznaczać powstanie stanu chorobowego, objawiającego się swędzeniem i łupieżem a przyczyną jest najczęściej drożdżak Malassezia furfur.

Łupież może on pojawić się pozornie bez przyczyny, często wywołuje go jednak podrażnienie skóry głowy spowodowane użyciem produktów do mycia i pielęgnacji czy stylizacji włosów.

Statystyka pokazuje,  że łupież i łojotokowe zapalenie skóry głowy stanowią powód około 20 proc. wizyt u dermatologa i są jednymi z częściej występujących problemów spośród chorób owłosionej skóry głowy.

Podrażniona skóra jest bardziej wrażliwa niż skóra zdrowa i może przejawiać tendencję do nawrotów choroby. Rozwiązaniem są produkty, w skład których wchodzi pirokton olaminy. Jest to związek o  właściwościach antygrzybicznych, przeciwbakteryjnych i o szerokim spektrum działania.

Za powstawanie łupieżu odpowiedzialny jest lipofilny, drożdżakowaty grzyb Pityrosporum ovale, którego metabolity mogą zaburzać prawidłowy proces dojrzewania i odnowy komórek warstwy rogowej.

Pirokton olaminy działa silnie przeciwłojotokowo i przeciwłupieżowo i łagodzi stany zapalne. Reguluje proces rogowacenia naskórka i poprawia kondycję włosów. Aby jeszcze lepiej nawilżyć wysuszony naskórek składnik można łączyć z witaminami A i E.

Stosowanie produktów z piroktonem olaminy zapobiega wypadaniu włosów- ten problem może nas dotknąć bez względu na płeć i wiek. Najczęściej spowodowane jest kurzem, zanieczyszczeniami, łupieżem, nadmiernym używaniem kosmetyków do stylizacji włosów itp.

Chociaż wypadanie włosów z powodu łupieżu nie jest poważnym problemem u większości osób, może jednak stanowić problem u osób z łysieniem androgenowym. Stosowanie piroktonu  olaminy jest sprawdzonym antidotum na zmniejszenie wypadania włosów. Jako, że działa skutecznie na łupież i infekcje grzybicze, wypadanie włosów zmniejsza się po pewnym jako efekt stosowania.

 

Pirokton olaminy pobudza wzrost włosów, zmniejsza dzienną liczbę wypadających włosów i zwiększa ich średnicę. Często porównuje się go do ketokonazolu, który jest także składnikiem przeciwłupieżowym, ale stosowanie piroktonu olaminy zapewnia lepsze rezultaty w przypadku łupieżu i infekcji grzybiczych.

Składnik może być też stosowany w produktach do skóry z AZS i ŁZS.

NCBI przeprowadzono badania porównawcze skuteczności działania piroktonu olaminy, ketokonazolu i pirytonianu cynku.

Badanie przeprowadzono w grupie 150 osób, u których występowało łysienie androgenowe związane z łupieżem. Osoby te podzielono na trzy grupy, z których każda używała różnych składników dwa do trzech razy w tygodniu przez sześć miesięcy.

Wyniki prezentowały się jak poniżej:

Pirokton olaminy     Ketokonazol        Pirytonian cynku

Wypadanie włosów:

16,5%                            17,3%                  10,1%

Pogrubienie łodygi włosa:

7,7%                               5,4%                       2,2%

Redukcja sebum:

Efekt  redukcji                Efekt  redukcji        Nie redukuje sebum

 

Skutki uboczne piroktonu olaminy:

EWG (Environmental Working Group) sklasyfikowała pirokton olaminy jako składnik nietoksyczny, szczególnie, że rekomendowane dozowanie jest niewielkie- na poziomie 1%.

Piroctone Olamine jest generalnie bezpieczny nawet dla kobiet w ciąży, jednak przed jego użyciem sugerujemy zasięgnięcie porady lekarza ginekologa.

 

Jak działa:

  • przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo
  • normalizuje aktywność gruczołów łojowych
  • przeciwzapalnie
  • kojąco i nawilżająco na podrażnioną skórę głowy

 

Przeznaczenie:

  • skóra łojotokowa i trądzikowa
  • nadmierna aktywność gruczołów łojowych w obrębie owłosionej skóry głowy, twarzy i ciała
  • łupież
  • dokuczliwy świąd
  • zmiany zapalne i strupki
  • skóra z AZS i ŁZS

 

INCI: Pirokton Olaminy 100%

Dozowanie: 0,5%-1%

Właściwości fizyko- chemiczne:

  • Wygląd: krystaliczny proszek
  • Kolor: biały
  • Zapach charakterystyczny
  • pH 1% roztworu-  8,50 - 10,00
  • Rozpuszczalność: w alkoholu i chloroformie

 

Stosowanie:

  • Rozpuścić i dodać do aktualnie używanego szamponu.
  • nanieść szampon na zwilżone włosy i masując, wytworzyć pianę, którą pozostawić na skórze głowy około 3-5 minut, a potem dokładnie spłukać. Używać 2-3 razy w tygodniu aż do uzyskania poprawy, a następnie 1 raz w tygodniu lub zależnie od potrzeby. 

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki::

Opinie o produkcie (1)

22 lutego 2015

Jako, że od dawna zmagam się z ŁZS, na które na dłuższą metę nie pomaga żaden najlepszy szampon,maść czy wcierka,postanowiłam wypróbować pirytonianu cynku. Ma konsystencję emalii,szybko zasychającej w kontakcie ze skórą. W takiej postaci wcieram go w skórę głowy i pozostawiam do wchłonięcia. Plusem jest to,że w przeciwieństwie do szamponów na ŁZS (które nie tylko silnie wysuszając włosy,lecz też nie eliminują łuszczenia i swędzenia na dłużej niż 2-3dni),cynk pozwala mi zapomnieć o tej przykrej dolegliwości na 1-2 miesiące. Polecam.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl