We send shipments abroad, but before placing an order, please check whether the post office in your country accepts shipments from Poland.
Producer
Price:
  • from
    to

Moisturizers

Substancje nawilżające

Prawidłowy poziom wody ma kluczowy wpływ na jej odpowiednie napięcie i elastyczność. Utrzymanie prawidłowego nawilżenia zapewniają substancje określane jako tzw. „naturalne czynniki nawilżające” (NMF). Są to substancje hydrofilne wiążące wodę w naskórku, które ograniczają parowanie wody oraz wzmagają dyfuzję wody ze skory właściwej. Pierwsza grupa składników, to substancje, które nawilżają poprzez wytworzenie filmu hydrofilowego lub hydrofobowego na skórze.

Film hydrofilowy tworzą takie substancje jak hydrolizaty protein jak również białka naturalnie wchodzące w skład skóry: kolagen, elastyna, keratyna.

Inne substancje wiążące wodę w naskórku to humektanty jak gliceryna, glikole, NMF czy jego składniki: aminokwasy, mocznik, sód PCA. 

Za ograniczanie parowania wody z naskórka odpowiadają lipidy warstwy rogowej. Stąd też, jednym z mechanizmów efektywnego nawilżania skóry jest wzbogacanie tej naturalnej bariery o lipidy zbliżone do lipidów warstwy rogowej jak ceramidy, fosfolipidy, oleje, kwasy hydroksylowe, cholesterol czy skwalen, który jest naturalnym składnikiem ludzkiego sebum i spoiwa międzykomórkowego. 

NIACYNAMID rejuvenating vitamin NIACYNAMID rejuvenating vitamin
Producer: Producent
Price:: €2.42
Details
ALOE VERA skin-soothing ALOE VERA skin-soothing
Price:: €1.69
Details
NMF Skin-Replenishing NMF Skin-Replenishing
Price:: €2.09
Details
up
Shop is in view mode
View desktop version
Sklep internetowy Shoper.pl