Wersje językowe

509 941 608                        info@beautyever.pl                         

WITAMINY A, E, F i C w liposomach

Dostępność:: brak towaru
Cena:: 15,70 zł 15.70
ilość szt.
Zyskujesz 5 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena:: 0
Producent: -
Kod produktu: 4E74-538EC

Opis

 

Witaminy A, E,  F i C w FEN liposomach

Nasze PHEN-LIPOSOMY to wydajny i całkowicie naturalny system dostarczania, który można wykorzystać do ochrony i zwiększenia skuteczności składników kosmetycznych.

PHEN-LIPOSOMY to pęcherzyki w kształcie kuli składające się z dwóch warstw fosfolipidowych. Chemiczna budowa fosfolipidów w środowisku wodnym wymusza przegrupowanie tych cząsteczek w ogonie tworząc podwójną warstwę o właściwościach hydrofilowych zarówno na wewnętrznej, jak i zewnętrznej powierzchni. PHEN-LIPOSOMY można zatem stosować w celu ułatwienia penetracji do komórki substancji rozpuszczalnych w wodzie zawartych w liposomach, ale także substancji rozpuszczalnych w olejach, które można umieścić w strukturze dwuwarstwowej.

Głównym składnikiem naszych PHEN-LIPOSOMÓW jest fosfatydylocholina pochodzenia roślinnego z soi niemodyfikowanej genetycznie. Fosfatydylocholiny są głównymi składnikami błon biologicznych, co ułatwia działanie naszych liposomów, ponieważ bez trudu łączą się z błonami komórkowymi skóry, uwalniając aktywny składnik do wewnątrz komórki.

PHEN-LIPOSOMY można łatwo ładować różnymi rodzajami składników, oferując naszym klientom szeroki wybór personalizacji.

 

LIPOSOMY? A CO TO TAKIEGO?

Aby docenić skuteczność i wygodę tego surowca powinniśmy wiedzieć, co to są te liposomy. A są to mianowicie struktury powstające samoistnie z fosfolipidów. Mają postać pęcherzyków wypełnionych wodą (lub roztworem wodnym), a otoczonych podwójną warstwą lipidową. Otoczka liposomu jest identyczna z błoną biologiczną, jako, że liposomy występują także żywych tkankach.

Kosmetyk jest skuteczny, jeżeli zawiera związki biologicznie aktywne, ale musimy pamiętać, że aby te związki zadziałały, muszą przeniknąć przez barierę, jaką jest warstwa rogowa skóry. Przeciętna formuła kremu jest wykorzystywana w ca 0,3% a ta z nośnikami, które transportują składniki aktywne w głąb skóry, kilka razy efektywniej.

 

Jak działają liposomy:

 • zwiększają trwałość preparatu poprzez oddzielenie wzajemnie reagujących substancji,
 • chronią  związki wrażliwe przed wpływem czynników zewnętrznych
 • umożliwiają kontrolowane uwalnianie substancji czynnej z produktu czyli przedłużają jej działania,
 • uwalniają składnik czynny w pożądanym miejscu.

 

Liposomy bez trudu pokonują barierę, jaką dla substancji zawartych w kremie stanowi naskórek. Nawet spoiwo, które szczelnie wypełnia przestrzenie międzykomórkowe, nie stanowi dla nich przeszkody. Dzięki temu substancje, które są przenoszone za pomocą liposomów, przenikają przez barierę warstwy rogowej w większym stężeniu i wykazują znacznie silniejsze działanie niż te same związki aplikowane w postaci wolnej.

Jako, że witaminy odgrywają kluczową rolę w pielęgnacji skóry, a przy tym formy aktywne witamin są dość niestabilne. dlatego zamknięcie ich w liposomach ma dużo sensu. Stworzenie kosmetyku, w którym witamina wykorzystywana jest dopiero po wprowadzeniu jej w głąb skóry, możliwe jest właśnie dzięki liposomom, które nie tylko stabilizują witaminy w preparacie kosmetycznym, ale także pomagają przenosić je w głębsze warstwy naskórka.

I tak np. witamina A jest wyjątkowo cennym składnikiem preparatów kosmetycznych pod warunkiem, że dostarczymy ją skórze na tyle głęboko, by żywe komórki mogły ją przetworzyć i wykorzystać do regeneracji więcej o witaminie A. 

Podobnie sprawa ma się z witaminą E więcej o witaminie E czy witaminie C

 

Zastosowanie liposomów:

 • lekkie kremy pielęgnacyjne na dzień i na noc
 • kremy pod oczy
 • każdy preparat kosmetyczny do twarzy i ciała

 

Stosując preparaty zawierające liposomy, należy pamiętać, że mogą one bowiem działać nie tylko na powierzchni naskórka, ale także w jego głębszych warstwach. Właśnie dlatego preparaty tego typu powinny być dobierane bardzo starannie w zależności od indywidualnych potrzeb skóry.

 

Zalety liposomów:

 • dobrze wchłaniają się przez skórę
 • uzupełniają wymyte lipidy skóry bez efektu natłuszczania
 • zmniejszają ilość zużytych składników jednocześnie osiągając ten sam efekt
 • chronią wrażliwe substancje (np. dając możliwość wprowadzania enzymów)
 • ich elementy czynne głęboko wnikają nne głęboko wnikają do zrogowaciałej warstwy skóry, mając jednocześnie zwiększone działanie biologiczne
 • zmniejszają resorbcję składników czynnych, umieszczając je w głębszych warstwach skóry

 

Stosowanie produktów zawierających liposomy wzmacnia:

 • ochronę przed negatywnym wpływem środowiska zewnętrznego podrażnionej i zmęczonej skóry, dzięki temu, że odbudowuje naturalną barierę ochronną
 • pielęgnację wysuszonej skóry przy pomocy pustych liposomów - wygładzanie zewnętrznej skóry i dostarczenie kwasu linolowego do gruczołów łojowych
 • ochronę przed przedwczesnym starzeniem się skóry poprzez dostarczanie niezbędnych witamin (A, E, C, B5) oraz innych substancji biologicznie czynnych (białka, aminokwasy, flawonoidy, enzymy). 

 

INCI: Aqua, gliceryna, sorbitol, lecytyna, octan tokoferylu, linoleinian gliceryny, linoleinian gliceryny, palmitynian retinylu fosforan askorbylu sodu, kwas cytrynowy guma ksantanowa, benzoesan sodu, sorbinian potasu

Rekomendowane stężenie: 3-5%

Konserwowane ekologicznie

 

Właściwości fizyko-chemiczne:

 • Postać: roztwór bezwodny
 • Kolor: jasnożółty
 • Zapach: charakterystyczny
 • Nie dodawać do czystego oleju

 

Przechowywanie: w lodówce

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl