Wersje językowe

(22) 614 25 73info@beautyever.pl

LIPOSOMY Z WODĄ najskuteczniejsze nawilżanie

Dostępność:: duża ilość
Cena:: 9,90 zł 9.90
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 3
Producent: -
Kod produktu: 1918-419DA

Opis

Liposomy z wodą- co to takiego?

Woda to jeden z najbardziej potrzebnych skórze składników- niestety podstawowym problemem związanym ze stosowaniem wody czy innych substancji nawilżających w kosmetykach, jest ich minimalna zdolność przenikania przez barierę warstwy rogowej naskórka.

Stąd też skuteczną metodą wprowadzenia wody w głąb naskórka jest zamknięcie jej w liposomach. Pozwala to nie tylko na stosunkowo głębokie wnikanie, ale również stwarza specyficzny system stopniowego uwalniania wody z kapsułki, co z kolei umożliwia utrzymanie stałego jej stężenia w warstwie rogowej.

Liposomy zawierające wewnątrz wodę, to liposomy tzw. „puste”, w odróżnieniu od liposomów „obciążonych” zawierających witaminy czy inne składniki aktywne.

Najnowsze badania wykazują jednak, że nawet liposomy "puste" mają działanie nawilżające. Udowodniono,  że po 2-4 tygodniach aplikacji liposomów z wodą, skóra zawiera o 50% więcej wody.

Dodatkowo woda w liposomach „pustych” nie tylko nawilża, ale same liposomy mają także określoną aktywność biologiczną, wynikającą z obecności fosfolipidów czy sfingolipidów, które budują ich ścianki.

Budowa liposomów pozwala na przenikanie i zwiększa absorpcję komórkową, przenoszonych przez nie substancji. Ponadto, skadnik ścianek liposomów czyli fosfolipidy, są doskonałym surowcem o działaniu zmiękczającym i wspomagającym odżywienie skóry.

Synergistyczna kombinacja fosfolipidów i najczystszych cząsteczek wody w systemie liposomalnym zapewnia maksymalną skuteczność i nawilżenie.

Zalecamy dodanie liposomów, w dawce między 2% do 5%, w trakcie mieszania faz podczas etapu chłodzenia, w temperaturze około 40 - 50 ° C.

 

Zalety liposomów:

 • dobrze wchłaniają się przez skórę,
 • uzupełniają wymyte lipidy skóry bez efektu natłuszczania,
 • zmniejszają ilość zużytych składników jednocześnie osiągając ten sam efekt,
 • głęboko wnikają do zrogowaciałej warstwy skóry, mając jednocześnie zwiększone działanie biologiczne,
 • zmniejszają resorbcję składników czynnych, umieszczając je w głębszych warstwach skóry
 • pielęgnację wysuszonej

 

A co to są właściwie te liposomy?

Liposomy to małe cząstki, które bez trudu pokonują barierę, jaką dla substancji zawartych w kremie stanowi naskórek. Nawet spoiwo, które szczelnie wypełnia przestrzenie między jego komórkami, nie stanowi dla nich przeszkody. Dzięki temu substancje, które za ich pomocą są przenoszone, przenikają przez barierę warstwy rogowej w większym stężeniu i wykazują znacznie silniejsze działanie niż te same związki aplikowane w postaci wolnej.

Liposomy chętnie są wykorzystywane zatem w przemyśle kosmetycznym. Większość składników kosmetycznych działa tylko powierzchownie lub może się wbudowywać w warstwę rogową. Substancje rozpuszczalne w wodzie w ogóle nie przechodzą przez barierę naskórka. Natomiast liposomy, wypełnione substancjami nawilżającymi są w stanie pokonać barierę naskórka i wprowadzić żądane substancje do głębszych warstw. Głównym celem stosowania liposomów w kosmetyce jest utrzymanie odpowiedniego nawodnienia naskórka, jak i wprowadzenie substancji, które samoistnie nie mogłyby pokonać bariery naskórka. Wnikając do środka komórki mogą one dopiero tam, uwalniać swoją zawartość.

Stosując preparaty zawierające liposomy, należy pamiętać, że nie są to już tylko zwyczajne kosmetyki pielęgnacyjne. Mogą one bowiem działać nie tylko na powierzchni naskórka, ale także w jego głębszych warstwach. Właśnie dlatego preparaty tego typu powinny być dobierane bardzo starannie w zależności od indywidualnych potrzeb skóry. 

 

Liposomy czyli pęcherzyki fosfolipidowe to struktury powstające samoistnie z fosfolipidów. Mają postać kuleczek  wypełnionych wodą, a otoczonych podwójną warstwą lipidową.. Otoczka liposomów jest zbudowana identycznie jak błony żywej tkanki.

 

Jak wiemy, o właściwościach kosmetyku decyduje nie tylko zawarty w nim związek biologicznie aktywny, ale także możliwość efektywnego wykorzystania tego związku. Kosmetyk jest tym skuteczniejszy, im więcej jego składnika aktywnego w odpowiednim stężeniu przeniknie przez barierę, jaką jest warstwa rogowa skóry. Takimi nośnikami, które transportują składniki aktywne w głąb skóry, są mikrokapsułki np. właśnie w formie liposomów. Kosmetyki w mikrokapsułkach umożliwiają głęboką penetrację substancji, które za ich pomocą są przenoszone.

 

Dzięki zamykaniu w liposomach można m.in. uzyskać kontrolowane uwalnianie substancji czynnej z produktu, tj. przedłużenie jej działania, uwalnianie związku w pożądanym miejscu.

 

Dla potrzeb kosmetyki i farmacji stosuje się liposomy o wielkości 100-250 nm, i jest to stężenie optymalne - mniejsze nośniki, o średnicach poniżej 100 nm mogą wnikać zbyt głęboko w skórę (nawet do krwioobiegu), co może być dla nas niebezpieczne.

 

Zastosowanie:

 • lekkie kremy pielęgnacyjne (na dzień, na noc, regeneracyjne, przeciwzmarszczkowe, pod oczy)
 • sera
 • preparaty samoopalające (z tyrozyną lub dihydroksyacetonem)
 • kremy pielęgnacyjne po goleniu
 • toniki  łagodząco- nawilżające

 

INCI: woda, gliceryna, lecytyna, glikol pentylenowy

Dawkowanie: 2% do 5% w temperaturze około 40 - 50 ° C podczas etapu chłodzenia

Właściwości fizykochemiczne:

 • Stan skupienia: płyn
 • Kolor: beżowy
 • Zapach: charakterystyczny
 • pH: 6,00- 8,00
 • Rozpuszczalne w wodzie, nierozpuszczalne w tłuszczach

 

Skład fosfolipidów:

* fosfatydylocholina 20-23%
* fosfatydyloetanolamina 13 - 24%
* fosfatydyloinozytol 10-22%
* kwas fosfatydowy 7-10%
* inne fosfolipidy 7-10%
* wolne kwasy tłuszczowe 0,1 - 0,3%
* beta-sitosterol, tokoferol i inne 0,1 - 0,4

 

Przechowywanie: w chłodnym, suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła.

 

Źródła:

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl