KWAS BURSZTYNOWY najlepszy stymulant
Opis
Kwas bursztynowy należy do grupy kwasów dikarboksylowych.
Jest świetnym biostymulatorem czyli regeneruje skórę w sposób naturalny. Ma także bardzo dobre właściwości złuszczające.
Uczestniczy w cyklu przemian biochemicznych, które prowadzą do powstawania ATP – energii niezbędnej do funkcjonowania komórek. Silnie regeneruje i stymuluje naturalne procesy odnowy naskórka.
Jest silnym antyoksydantem – chroni skórę przed fotostarzeniem.
Kwas bursztynowy może być stosowany przez cały rok.
Kwas bursztynowy to składnik przeznaczony przede wszystkim do pielęgnacji skór dojrzałych, zmęczonych, przesuszonych, wymagających intensywnej rewitalizacji i regeneracji.
Regularne stosowanie kwasu bursztynowego na twarz sprawia, że cera staje się bardziej promienna i wygląda młodziej.
Jego działanie na skórę porównywalne jest do aktywności kwasów AHA, przy jednoczesnym braku efektu drażniącego.
W połączeniu z innymi substancjami aktywnymi jak chociażby kwas azelainowy, stosuje się kwas bursztynowy na przebarwienia.
Nadaje się do każdego rodzaju i podtypu cery, a w szczególności:
- z oznakami starzenia,
- z nierównym kolorytem,
- odwodnionej,
- z trądzikiem,
- z rozszerzonymi porami.
Kwas bursztynowy poprawia nawilżenie, reguluje wydzielanie sebum, rozjaśnia cerę, wyrównuje koloryt, poprawia ogólną kondycję skóry.
Jak działa:
- działa przeciwtrądzikowo- może być stosowany jako alternatywa kwasu salicylowego- działać synergistycznie z innymi składnikami przeciwtrądzikowymi,
- ma działanie antyoksydacyjne
- poprawia nawilżenie i natłuszczenie skóry, zwiększa jej jędrność i elastyczność3
- działa stymulująco na metabolizm komórkowy- co daje efekt przeciwzmarszczkowy i rozświetlający zmęczoną skórę,
- wzmacnia aktywność mitochondrialną- energetyzuje i rewitalizuje skórę,
- działa przeciwbakteryjnie – ze względu na dobrą rozpuszczalność w wodzie może być stosowany jako konserwant i zamiennik takich substancji konserwujących jak kwas sorbowy czy benzoesowy.
Stosowanie:
- do kremów,
- serum,
- żeli,
- peelingów,
- toników.
Właściwości fizyko-chemiczne:
- Postać: biały, krystaliczny proszek
- Zapach: bez zapachu
- Dozowanie: 2% - (2 g na 100 g finalnego produktu)
- Rozpuszczalność: rozpuszczalny w wodzie i alkoholu etylowym
Przechowywanie: w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej.
Rady:
- Krem i serum: dodaj kilka kropli kwasu bursztynowego do swojego ulubionego serum lub kremu. Delikatnie wmasuj w skórę twarzy, unikając okolic oczu.
- Maseczki: dodaj 2 g kwasu bursztynowego do 100 g maseczki lub zastosuj go bezpośrednio na skórę przed nałożeniem maseczki. Pozostaw na 10-15 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą.
- Peeling enzymatyczny: Kwas bursztynowy może być składnikiem peelingów enzymatycznych. Bazą może być glinka 100 g+ woda/hydrolat+ 2g kwasu bursztynowego. Energicznie wymieszać, aby powstała gęsta papka. Po nałożeniu korzystnie jest wykonać 2-3 minutowy masaż i zostawić na kilka minut. Następnie zmyć letnią wodą. Można zmniejszyć ilość glinkiiproporcjonalnie kwasu, lub zmieszać glinkę z kwasem i suchą przechować do następnego peelingo. Peeling zaleca się wykonywać 1 raz na tydzień.krótki masaż twarzy okrężnymi ruchami, a następnie zostaw na kilka minut do wyschni
- Pielęgnacja ciała: dodaj kilka kropel kwasu bursztynowego do swojego balsamu do ciała lub olejku. Wmasuj w skórę po kąpieli.