Wersje językowe

509 941 608                        info@beautyever.pl                         

Opcje przeglądania
Cena:
  • od
    do

Ampułki do derma rollera

Kosmetyki przeciw wypadaniu włosów

Wypadanie włosów to problem, z którym boryka się coraz większa liczba ludzi. Dotyczy on zarówno kobiet, jak i mężczyzn: niezależnie od wieku, struktury, koloru czy długości włosów. Trzeba pamiętać, że życie włosa to przechodzenie przez różne fazy ich życia. Zależnie od aktualnego cyklu ich życia zawsze jakaś ilość włosów wypada w końcowej fazie ich życia. Ważna jest liczba wypadających włosów- jeśli nie przekracza 100 pojedynczych włosów dziennie, nie mamy się czym martwić. Powodem do zmartwień jest znaczna utrata włosów czy zauważalne przerzedzenie.

Nadmierne wypadanie włosów może wynikać z bardzo wielu różnych przyczyn. Najczęstszym powodem jest nadwrażliwość mieszków włosowych na androgeny- mamy wtedy do czynienia z łysieniem androgenowym. Choroba ta ma podłoże genetyczne i dotyka aż 70% męskiej populacji oraz 40% kobiet. U pań utrata włosów jest łagodniejsza i objawia się lekkim przerzedzeniem włosów, zaś u  panów utrata włosów występuje w wybranych obszarach, niestety najczęściej prowadząc w tych miejscach do całkowitej utraty włosów.

Do wypadania włosów może przyczyniać się także silny stres. Podobny efekt może wystąpić także na skutek intensywnej i gwałtownej utraty wagi.

Niewłaściwa pielęgnacja włosów także może być przyczyną kłopotów ze stanem włosów. Częsta stylizacja z wykorzystaniem suszarki, stosowanie kosmetyków utrwalających oraz farbowanie osłabiają włosy i przyczyniają się do ich wypadania. Należy także wiedzieć, że zbyt ciasne upinanie włosów czy związywanie gumką, może dodatkowo osłabiać cebulki włosowe.

Włosy dodają nam urody, więc należy dbać o nie z wyjątkową uwagą, stosując sprawdzone surowce.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl