Wersje językowe

509 941 608                        info@beautyever.pl                         

KWAS ALFA-LIPONOWY działa na zmarszczki

Dostępność:: średnia ilość
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena:: 12,89 zł 12.89
ilość szt.
Zyskujesz 5 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena:: 2.96243
Producent: Producent
Kod produktu: 9BC8-8089D

Opis

Kwas alfa–liponowy (ALA) jest kwasem tłuszczowym występującym w naturze w każdej komórce organizmu.

Niezwykle silny antyoksydant, wzmacniający synergistycznie działanie innych znanych antyoksydantów jak witaminy E i C, a także glutationu, który z kolei regeneruje obie witaminy, przywracając je do ich aktywnej formy.

Jest doskonale absorbowany przez skórę, ma charakter zarówno lipofilny jak i hydrofilny, osiągając stabilne stężenie w skórze już po 30 minutach – w odróżnieniu od witaminy C natychmiast po nałożeniu kwasu można stosować inne kosmetyki.

Na podstawie dotychczas przeprowadzonych badań ALA jest bardzo obiecującym składnikiem kosmetyków przeciwzmarszczkowych – niweluje drobne linie i zapobiega powstawaniu zmarszczek, a także daje bardzo widoczny efekt rozjaśnienia i rozświetlenia cery.

Stosowanie go powoduje zdecydowanie mniej podrażnień niż stosowanie tretinoiny, kwasów hydroksylowych czy witaminy C.

Kwas liponowy ma zdolność, porównywalną z kwasami glikolowym i salicylowym, zmniejszania i zapobiegania przebarwieniom.

Jest pomocny w leczeniu chorób wywołanych stanami zapalnymi, może spowalniać procesy zapalne w skórze, które, zdaniem wielu badaczy, są istotnym czynnikiem prowadzącym do jej starzenia się.

 

Jak działa kwas liponowy:

  • Przeciwzmarszczkowo – chroni włókna kolagenowe przed degradacją poprzez spowalnianie procesu glikacji białek
  • Silny antyoksydant – ok. 100 razy silniejszy niż witamina C
  • Widocznie rozjaśnia cerę
  • Przeciwzapalnie - przeciwdziała procesom zapalnym powodującym starzenie się skóry

 

Zastosowanie:

  • Skóra poszarzała, pozbawiona blasku
  • Skóra dojrzała i z oznakami starzenia
  • Skóra z przebarwieniami
  • Skóra ze skłonnościa do czerwienienia się, płytko unaczyniona.

 

Trochę teorii:

Kwas liponowy jest niezwykle silnym i wszechstronnym antyoksydantem.

Jego skuteczność antyoksydacyjna związana jest z aktywnością jego pochodnej, kwasu dihydroliponowego (DHLA), który ma znacznie większy potencjał antyoksydacyjny niż ALA, ale jest bardzo niestabilny i oksyduje w kilka minut po nałożeniu kwasu na skórę.

ALA znalazł się w zasięgu zainteresowania naukowców dopiero wtedy, gdy okazało się, że jest on, jako stabilna forma, doskonale absorbowany przez skórę i dopiero po przeniknięciu do wnętrza komórki jest konwertowany do bardziej aktywnej wersji, DHLA.

Wyjątkową cechą, która podnosi atrakcyjność ALA jako składnika w zastosowaniach kosmetycznych jest jego rozpuszczalność, zarówno w tłuszczach jak i w wodzie.

Większość znanych antyoksydantów zazwyczaj jest albo hydrofilna albo lipofilna. Antyoksydanty rozpuszczalne w wodzie są najczęściej aktywne w obrębie płynów wewnątrz i pozakomórkowych, podczas gdy rozpuszczalne w tłuszczach chronią błony komórkowe - przy czym oba rodzaje są niezbędne do zapewnienia pełnej ochrony przeciwko wolnych rodnikom.

Kwas liponowy jest doskonale absorbowany przez skórę.

W badaniu określano zdolność przenikania przez skórę – 5 % roztwór kwasu liponowego w glikolu propylenowym nakładano na skórę na 30 minut do 4 godzin. Zauważono, że poziom absorpcji w skórze był stabilny już po 30 minutach, osiągając swoje maksimum po 2 godzinach.

Rezultaty tego badania wykorzystała Dr Baumann, rekomendując nakładanie wieczorem preparatu z wysokim stężeniem kwasu (5 %) na 30 minut do czterech godzin, następnie zmycie kwasu i zastosowanie zwyczajowo używanych kosmetyków.

Regularne stosowanie kwasu jest związane z ryzykiem, że może on podrażniać skórę – na początku stosowania należy używać kwas co drugi dzień, szczególnie, jeżeli jednocześnie stosuje się kurację retinoidami.

Jeżeli skóra nie zareaguje podrażnieniem, można zintensyfikować stosowanie do 2 razy dziennie, poczynając od trzeciego tygodnia stosowania.

Po nałożeniu może wystąpić uczucie lekkiego mrowienia, które zmniejszy się po paru sekundach, ustępując całkowicie po kilku minutach.

Koncentracja w kosmetykach to zazwyczaj 1% do 7%, rekomendowane stężenie to 1 do 4%. Miejscowo do blizn można zastosować wyższe stężenie - 5-7%.

Drobne linie i niewielkie zmarszczki mogą zostać zniwelowane już po kilku tygodniach.

Bezpośrednio po nałożeniu kwasu liponowego można bezpiecznie nakładać inne kosmetyki i make up, nie ma potrzeby zachowania odstępu czasowego jak w przypadku witaminy C.

Pomimo możliwości wystąpienia podrażnienia jest to składnik znacznie mniej drażniący dla skóry niż tretinoina, hydroksykwasy czy witamina C.

Może być także używany, w mniejszych koncentracjach, na delikatną i cienką skórę wokół oczu.

W badaniu, w którym zastosowano 3% stężenie kwasu liponowego w bazie lecytynowej pokazano, że połączenie to redukuje rumień wywołany promieniowaniem UV dwa razy skuteczniej niż sama baza lecytynowa.

To wskazuje, że kwas liponowy nakładany na skórę rano jako serum (zamiennie lub razem z witamina C) znakomicie chroni skórę przed uszkodzeniem wywołanym przez wolne rodniki, redukując efekty fotostarzenia i ryzyko nowotworów.

Kwas alfa-liponowy (ALA) i jego zredukowana forma (DHLA) mają skuteczne działanie przeciwzapalne. Głównym zwolennikiem wykorzystania tej właściwości kwasu liponowego w zastosowaniach kosmetycznych był Dr Nicholas Perricone, zwolennik tezy, że procesy zapalne w skórze są istotnym czynnikiem prowadzącym do jej starzenia się.

Przeprowadzono niekontrolowane, randomizowane badanie, którego celem było sprawdzenie, czy preparat kosmetyczny zawierający 5% stężenie ALA ma korzystny wpływ na poprawienie parametrów skóry.

Grupa ponad 30 osób o średniej wieku 54,4 roku, stosowała preparat dwa razy dziennie przez okres 12 tygodni na jedną stronę twarzy - na drugą nakładano placebo.

Zastosowano 4 metody oceny efektów – wszystkie wykazały poprawę stanu skóry w swoich kategoriach.

Kwas liponowy ma zdolność zmniejszania przebarwień, porównywalną z kwasem glikolowym i kwasem salicylowym. Przyspiesza złuszczanie się zewnętrznej warstwy rogowej poprzez zmniejszenie adhezji, umożliwiając usunięcie przebarwionych komórek. Szczególnie przydatny do usuwania tzw. plam soczewicowatych, tzn. zmian skórnych o charakterze dobrze odgraniczonej od otoczenia plamy jasnobrązowej lub ciemnobrązowej barwy, wrodzonych lub nabytych (plamy soczewicowate słoneczne (lentigo solaris)).

Jeżeli kwas liponowy jest stosowany w połączeniu z substancjami blokującymi tyrozynazę jak hydrochinon, kwas azelainowy czy kojowy, złuszczone komórki są zastępowane przez komórki, które zawierają mniej melaniny.

Dodatkowe stałe stosowanie preparatu z filtrem przeciwsłonecznym o wysokim faktorze ochronnym stanowi doskonałą terapię przeciwko dysfunkcjom skóry związanym z występowaniem przebarwień.

Kwas ALA ma zdolność chelatowania jonów metali, które nie związane z białkami, stanowią zagrożenie dla komórek, wchodząc w niekontrolowane reakcje redox, co prowadzi do powstania reaktywnej grupy karboksylowej. Chelatowanie zmniejsza potencjalną możliwość wystąpienia stresu oksydacyjnego.

ALA może wiązać kationy Mn2+, Cu2+, Zn2+ oraz Pb2+, wyniki dotyczące jonów żelaza nie są jednoznaczne.

Kwas liponowy może zapobiegać skutkom zatruć metalami ciężkimi jak rtęć, arsen, kadm, ołów i inne oraz niektórymi środkami spożywczymi.

Kwas alfa-liponowy zwiększa działanie innych silnych antyoksydantów jak witamina E i C a także glutationu. Glutation umożliwia usuwanie z ustroju związków azotowych i chlorowcopochodnych toksyn. Często zażywany lek przeciwbólowy paracetamol jest metabolizowany do toksycznego N-acetylo-para-aminobenzochinonu, który jest przyłączany do glutationu. Częste zażywanie paracetamolu przy niskiej podaży glutationu prowadzi do uszkodzenia wątroby. Glutation jako antyoksydant neutralizuje wolne rodniki w wątrobie i detoksyfikuje pestycydy (nawet do 60%). Na podstawie badań naukowych, przy nieodpowiednim poziomie glutationu komórki ulegają apoptozie "zaprogramowanej śmierci komórek „. Inne detoksyfikatory takie jak witaminy C i E w swoim działaniu są zależne od glutationu, po ich utlenieniu są przywracane przez glutation do użytecznej, zredukowanej formy.

To czy człowiek czuje się zmęczony czy pełen energii uwarunkowane jest poziomem ATP w mitochondriach.

W wyniku procesu oddychania komórkowego w mitochondriach powstaje większość adenozynotrifosforanu (ATP) komórki, będącego jej źródłem energii.

Brak antyoksydantów w mitochondriach uszkadza je i obniża produkcję ATP i zasoby energii komórkowej.

Dodatkowo liczba mitochondriów maleje wraz z wiekiem, w tempie około 5-8% na każde 10 lat życia.

Są to dwie główne przyczyny, z powodu którym ludzie z wiekiem mają coraz mniej energii.

Kwas liponowy stosowany jako suplement ma udowodnione działanie w pobudzaniu funkcji mitochondriów, pełniąc rolę kofaktora w cyklu kwasu cytrynowego, kluczowego procesu biochemicznego odpowiedzialnego za produkcję i zaopatrzenie komórki w energię.

Kwas stymuluje produkcję glutationu, który jest mitochondrialnym antyoksydantem. Badania wskazują, że suplementacja kwasem liponowym może zwiększać efektywność funkcji mitochondriów i redukować ich uszkodzenia, zdecydowanie redukując zmęczenie i odczuwalnie poprawiając możliwości psychofizyczne .

Kwas liponowy hamuje glikację białek (połączeń krzyżowych powstających pomiędzy białkami i innymi dużymi cząsteczkami). Glikacja powoduję sztywnienie włókien kolagenowych i utratę ich elastyczności, co powoduje tworzenie się zmarszczek.

Suplementacja kwasem liponowym jest skuteczna w leczeniu neuropatii cukrzycowej, arteria sclerosis, pomaga w regulowaniu reakcji insulinowej i przetwarzaniu do 40% węglowodanów w energię, co sprzyja odchudzaniu.

Zwiększa produkcję glikogenu w wątrobie, chroniąc ją przed uszkodzeniem i zwiększając jej możliwości detoksykacyjne.

Dzięki swoim lipofilnym cechom, kwas liponowy łatwo przekracza barierę krew-mózg, chroniąc go przed szkodliwym wpływem wolnych rodników.

Ze względu na szybkie przemiany kwasu w organizmie zalecane są wielokrotne małe dawki w ciągu dnia (od 30 mg nawet do 5 – 6 razy dziennie).

 

Skład: Thioctic Acid

Zalecane stężenie: 1 - 7%

Ciężar nasypowy: 0,68 g/ml

Właściwości fizykochemiczne: 

  • żółty krystaliczny proszek
  • zapach charakterystyczny
  • pH ok. 5 – 5,5
  • rozpuszczalny w tłuszczach, rozpuszczalność w wodzie < 1g/l 
  • działa synergistycznie z witaminą A, E, C, selenem i koenzymem Q10)


Przechowywanie:  w lodówce 


Bibliografia:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki::

Opinie o produkcie (2)

20 kwietnia 2014

Pierwsza substancja, która rozjaśniła moje cienie pod oczami! Na całą buźkę też ma bardzo dobre działanie, choć może trochę wysuszać. Uwaga - trochę szczypie, jak się go nie rozpuści.

5 września 2019

Pięknie wyrównuje koloryt, rozjaśnia i zapobiega pojawianiu się &quot;niespodzianek&quot; na skórze, to substancja, której jestem wierna od dłuższego czasu. Czasami mrowi po nałożeniu, ale daję go sporo do kremu, bo 5%, a mrowienie mija po małej chwili. Podrażnień brak.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl